Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Ходорівській дитячій школі мистецтв пропонують присвоїти ім’я Богдана-Юрія Янівського

З ініціативою щодо присвоєння імені Богдана-Юрія Яновського комунальному початковому спеціалізованому мистецькому навчальному закладу «Ходорівська дитяча школа мистецтв» Ходорівської міської ради виступив колектив школи. Відповідне звернення до міської ради прийнято на зборах колективу 7 листопада цього року.

 

Організатор громадського обговорення - Ходорівська міська рада.

 

Для ходорівчан постать композитора Богдана-Юрія Янівського є визначною та глибоко шанованою. Богдан Янівський є автором «Пісні про Ходорів», а також пісні «Сторононько моя» на слова поетеси ходорівчанки Галини Охоцької.

Багато творів Богдана Янівського стали класикою. поповнивши фонд української музики. Народний артист України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Богдан-Юрій Янівський все своє життя присвятив розвиткові музичного мистецтва Львова й України. Неперевершений мелодист, композитор-пісняр, композитор-театрал, він зробив колосальний внесок у розвиток українського музичного мистецтва. У його творчому доробку – оркестрові та камерно-інструментальні твори, музика до драматичних вистав, мультиплікаційних та телевізійних фільмів, численні пісні-романси. Богдан Янівський продовжив естрадні традиції, закладені Богданом Весоловським, Анатолієм Кос-Анатольським та іншими композиторами цього жанру. Відомі й невідомі широкій публіці пісні Янівського на слова Івана Франка, Богдана Стельмаха, Ростислава Братуня, Миколи Петренка, Ліни Костенко, Петра Шкраб’юка, Миколи Ільницького, Романа Кудлика, Романа Лубківського.

Народився композитор 4 липня 1941 року у Львові. Проте його життєва й творча доля тісно пов’язана з Ходорівщиною: «тут мав дачний будинок у селі Добрівляни, тут жили його численні друзі, а також співавтори й виконавці його пісень. Як згадувала дружина композитора, Ходорів і ходорівчани давали йому особливий заряд творчої енергії, від якої він випромінював радість і щастя. Ходорівщина ніби дарувала композиторові крила для лету», йдеться в анотації міської ради.

Богдан Ярославович любив працювати з молоддю. Він очолював Асоціацію творчої інтелігенції «Світ культури», був одним із фундаторів фестивалю «Золоті трембіти». У жовтні 1996 року цей фестиваль проходив й у м. Ходорів.

«Присвоєння імені Богдана-Юрія Янівського комунальному початковому спеціалізованому мистецькому навчальному закладу «Ходорівська дитяча школа мистецтв» Ходорівської міської ради сприятиме відродженню українських традицій, національно-патріотичному вихованню юних музикантів, піднесенню розвитку освіти та культури».

Впродовж місяця триватиме обговорення такої ініціативи, й після цього, врахувавши всі пропозиції та заперечення, Ходорівська міська рада висуне його на розгляд депутатів.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин