Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Є така робота - захищати державу

Попри чотири роки війни, попри, фактично, народження нових Збройних Сил, які здатні дати відсіч ворогу і виконувати ті функції, які й має виконувати армія – захищати громадян держави, ще рано стверджувати, що День Збройних Сил України став звичним святом для наших громадян. Час не той, щоб святкувати, і мало хто скаже, що за день 6 грудня. Проте пам’ятати, допомагати і сприяти нашим захисникам потрібно постійно в міру можливостей.

 

Поряд з нами, здавалось би, далеко від передніх рубежів служать люди, які вносять свою лепту в обороноздатність держави. Сьогодні наша розмова з військовим комісаром. Саме від їхньої роботи залежить, чи матиме армія контрактників, чи будуть нові призовники і, не дай Боже, якщо виникне потреба, на їх плечах в районі організація мобілізації, як це було у 2014-15 роках.

 

«Напередодні свята хочеться говорити про хороше і приємне, але в реальному житті не зовсім так», – каже військовий комісар Олександр Балюра. І попри загострене почуття патріотизму, допомогу армії продуктами та засобами, коли розпочинається призов, працівникам військкомату доводиться мало не вдосвіта «ловити» майбутніх воїнів, щоб вручити їм «повістку». А ті потім ще й втікають на «заробітки» до Польщі. От і виходить: патріотів багато, а служити і захищати нема кому.

Але є й позитивні моменти , каже військовий комісар. Підсумовуючи роботу районного військового комісаріату за 2017 рік, хочеться відзначити й подякувати керівникам підприємств, сільським, селищним головам, які допомагали у роботі військового комісаріату.

У поточному році на строкову військову службу призвано 46 осіб (навесні – 24 призовники, восени – 22). За результатами роботи щодо оповіщення та розшуку призовників слід відзначити у весняному призові Зарічанську, Вибранівську, Бортниківську, Вербицьку, Піддністрянську сільські ради, осінньому призові - Дев’ятниківську, Чорноострівську, Вільховецьку, Бережницьку сільські ради та Піддністрянський старостинський округ.

У той же час пасивними в роботі під час весняного призову були Володимирцівська, Молодинчецька, Отиневицька, Новострілищанська сільські ради, а під час осіннього призову – Жирівська, Загірочківська, Бортниківська, Мельницька, Монастирецька сільські ради та Ходорівська міська рада.

Жидачівським РВК на навчальні збори у 2017 році призвано 98 чоловік, за результатами яких для присвоєння чергових військових звань подано 8 осіб.

Допомагають у роботі військового комісаріату й підприємства району. Хотілося б подякувати ДВ «Жидачівське заводоуправління цегельних заводів», ПАТ «Кохавинська паперова фабрика», ТзОВ «Ходорівський м’ясокомбінат», ТзОВ «Інтер Пак», ТзОЗ «КПК-Агроінвест», ФГ «Межиріччя», ЛГП «Галсільліс», ТзОВ «Гал брухт» ТОВ «Монді Пекеджінг Бегс Юкрейн» та Гніздичівській, Вільховецькій, Зарічанські сільським радам.

Відповідально до вимог обліку військовозобов’язаних та призовників поставились у Гніздичівській (голова Іван Оліяр) та Журавннівській (голова Василь Вітер) селищних радах, підприємствах ДВ «Жидачівське заводоуправління цегельних заводів» (директор Володимир Зубік), ПАТ «Кохавинська паперова фабрика» (Роман Пиріг), ТзОВ «Ходорівський м’ясокомбінат» – (Дмитро Матвійко).

У 2017 р. виявили бажання проходити військову службу за контрактом у ЗСУ 38 осіб. Серед них слід відзначити Віталія Попадюка, 1989 р.н., жителя с. Чертіжа, який після звільнення двічі уклав контракт (у лютому та у жовтні 2017 р.) та Івана Стадника, 1970 р.н., який після демобілізації знову пішов служити, уклавши контракт, більше того разом з ним контракт підписав і його син.

Жидачівським РВК цього року на військову службу за призовом було мобілізовано три офіцери запасу – це Юрій Ямнич, 1994 р.н., Роман Верес, 1992 р.н., Роман Околовський, 1991 р.н. та три офіцери уклали контракт на проходження військової служби у ЗСУ.

Тридцять чотири з трьохсот учасників бойових дій, які брали участь в АТО та перебувають на обліку в Жидачівському РВК, повторно уклали контракт та проходять військову службу у ЗСУ.

Користуючись нагодою, каже військовий комісар, хочеться наголосити, що основним завданням зі зміцнення обороноздатності нашої Батьківщини повинно бути військово-патріо¬тичне виховання, що передбачає вироблення високого ідеалу служіння народові, готовності до трудового та героїчного подвигу в ім'я процвітання Укра¬їнської держави. Воно покликане формувати громадянина-патріота, виробляти у нього глибоке розумін¬ня громадянського обов'язку, готов¬ність у будь-який час стати на за¬хист Батьківщини, оволодівати вій¬ськовими і військово-технічними знаннями, спонукати до фізичного самовдосконалення, а також вивчати бойові традиції та героїчні сторін¬ки історії українського народу, його Збройних Сил.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин