«16 днів проти насильства»

Шановні жителі району! З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція "16 днів проти насильства", яка приурочена до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства в сім’ї.

 

Мета акції в Україні - привернути увагу громадськості до актуальних проблем: попередження насильства в сім’ї та вживання додаткових заходів щодо попередження злочинних проявів, які виникають у результаті протиправного вирішення тривалих сімейних конфліктів.

 

У 2001 році прийнято Закон України «Про попередження насильства в сім’ї». Держава вперше визнала цю проблему на законодавчому рівні. Насильство в сім'ї - це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини ,так громадянина і наносить моральну шкоду його фізичному чи психологічному здоров'ю.

Працівники органів Національної поліції проводять спеціальні заходи щодо попередження насильства в сім’ї. Закон передбачає:

1.Офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім'ї.

2.Взяття на профілактичний облік членів сім'ї, які вчинили насильство.

3.Проведення профілактичних бесід на тему насильства в сім'ї.

4.Захисний припис.

Офіційне попередження особі, яка вчинила насильство в сім'ї, виносять працівники поліції за умови відсутності в її діях ознак злочину. Якщо після отримання офіційного попередження особа вчиняє насильство повторно, щодо неї може бути винесено захисний припис. Офіційне попередження є найпоширенішим засобом, який вживають працівники поліції у разі насильства в сім'ї. Захисний припис може бути винесений особі , яка вчинила насильство після офіційного попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім'ї.

В. Фірман, заступник начальника Жидачівського відділення поліції Стрийського відділу поліції майор поліції.

Надрукувати