Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У районі ще не виплачують «живі гроші» за зекономлену субсидію

«Із завтрашнього дня починаємо виплату монетизованих субсидій сім'ям, які мали економію. До 15 листопада всі 1,7 млн. сімей отримають ці кошти», – написав віце-прем’єр-міністр Павло Розенко у своєму Twitter.

На виплату монетизованих субсидій у державному бюджеті, за словами Розенка, передбачено 1,2 млрд грн.

Як повідомила нам в управлінні соціального захисту населення Жидачівської РДА, гроші за зекономлену субсидію до 15 листопада мали б отримати 7026 жителів району.

«За підсумками опалювального сезону 2016-2017 рр. зекономлену субсидію у грошовому еквіваленті отримають 7023 домогосподарства з тих, що отримували субсидії на природний газ для індивідуального опалення, а також 3 домогосподарства, де помешкання опалювалось електричною енергією. У результаті економії частину зекономлених коштів, а загалом - 4 млн 354,2 тис. грн. - буде повернуто жителям району готівкою через підприємство «Укрпошта».

Управління соціального захисту Жидачівської РДА зареєструвало ці бюджетні зобов’язання в органах казначейства.

Що ж стосується нарахувань субсидій на опалювальний сезон 2017-2018 років, то, як повідомили в управлінні соціального захисту, на 1 листопада 14508 домогосподарств району без додаткового звертання одержувачів субсидій отримали субсидію на новий опалювальний сезон.

«Для зручності жителів району повідомлення про призначення субсидій управлінням соціального захисту надіслані електронною поштою територіальним громадам: сільським (селищним) радам, міським комунальним підприємствам. Звернувшись до сільської, селищної ради чи міського комунального підприємства за місцем проживання отримувачі субсидій зможуть одержати ці повідомлення. Тож не потрібно їхати до районного центру».

Нагадаємо, що монетизації за результатами попереднього опалювального сезону підлягає економія електроенергії в еквіваленті вартості 150 кВт та природного газу - 100 кубометрів, за умови, що ці ресурси використовуються для опалення. Максимальна сума коштів, що може отримати громадянин, - 135 гривень за зекономлену електроенергію та близько 700 гривень за зекономлений обсяг газу.

Під монетизацію підпадають близько 2 млн. домогосподарств в Україні. Громадяни, які зекономили ресурси, мали до 1 листопада поточного року звернутися до органів соціального захисту з відповідною заявою та вказати реквізити банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати кошти.

Якщо громадянин має зекономлену субсидію на газ або електроенергію, які використовуються для опалення, але з якихось причин не був включений у відповідний список на монетизацію, він може звернутися до підприємства з проханням включити його у додатковий список. Або ж – потрібно надати інформацію органу соціального захисту населення про наявність зекономленої субсидії, що часто видно з платіжки. І на підставі цього управління соцзахисту має право запитати надавача послуги, чому такого громадянина не було включено у відповідні списки.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин