Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Приймати сміття на вигідних умовах

Жидачів продовжить приймати «львівське сміття» до 15 квітня та не проти складувати побутові відходи й з території інших громад району.

Про це йшлося під час засідання виконавчого комітету Жидачівської міської ради 29 березня. За підсумками засідання виконком дав дозвіл міському виробничому управлінню комунального господарства продовжити до 15 квітня 2017 року угоду з ТзОВ «Спецавтотранс Львів» на прийняття на сміттєзвалище двічі на тиждень по дві автомашини (10 тонн кожна) побутових відходів з м. Львова. Умови договору незмінні: двічі в тиждень перевізник привозить по 20,5 тонни побутових відходів із м. Львова та забирає сміття із контейнерів на території м. Жидачева. За кожну тонну привезених відходів ТзОВ «Спецавтотранс Львів» платить комунальному господарству міста 170 грн.

Попри запевнення міського голови, що, окрім цієї угоди, жодних інших домовленостей щодо приймання «львівських відходів» у міста немає, депутати, зокрема Святослав Багрій, надав факт затримання сміттєвоза, який мав намір розвантажувати відходи в неділю зранку. Неодноразово мешканці міста, які живуть поблизу сміттєзвалища, звертали увагу, що машини із львівським сміттям заїжджають на сміттєзвалище частіше ніж двічі у тиждень і роблять це переважно вночі чи досвітком. Місцеві активіст, серед яких і депутати міської ради, таки впіймали на гарячому водія сміттєвоза, який планував вивантажитись на полігоні в Жидачеві. Під час засідання виконавчого комітету Святослав Багрій, депутати районної ради Тарас Матвіїв та Володимир Гаврон запитували, яка відповідальність за порушення умов договору й хто компенсуватиме збитки? Член виконкому Михайло Микитин запропонував провести службове розслідування по цьому факту.

«У договорі передбачено прийняття сміття по дві машини двічі в тиждень. Тоннаж машин 20,5 тонни на один день. Плата, визначена в договорі, - 170 грн за 1 тонну. Інших договірних умов будь з ким на даний час немає», - запевнив присутніх міський голова Володимир Левко.

Міські урядники переконували присутніх, що знайшли найбільш вигідні умови співпраці з м. Львовом щодо приймання відходів з обласного центру та вивезенням сміття із Жидачева. В іншому разі міському бюджету щотижневий вивіз ТПВ обходився б у 10 тисяч гривень. Окрім того, що платить місту ТзОВ «Спецавтотранс Львів», Львівська міська рада надала субвенції у загальній сумі 1 млн. 600 тис. грн, а це додатково 600 грн за кожну тонну відходів.

Жидачів зможе відмовитись від львівського сміття і не платити за вивіз свого, якщо знайдуть компроміс із стрийським перевізником, що надає послуги з вивезення побутових відходів із території сільських рад Жидачівського району й має намір складувати відходи на жидачівському полігон. Попередня вартість, озвучена міською радою, – 218 грн за 1 тонну. На місяць планується приймати від 120 до 140 тонн. Наразі така вартість не влаштовує сільські ради, оскільки доведеться суттєво збільшити для населення тарифи на збір відходів з 7 до 10 грн.

Поки тривають перемовини, львівські побутові відходи прийматимуть на жидачівському сміттєзвалищі.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин