Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Півтора мільйона на цільові програми та дефіцит бюджету районної лікарні у 19 млн. гривень

Розгляд порядку денного ХІ сесії Жидачівської районної ради депутати вичерпали вже далеко по завершенні робочого дня. Загалом пленарне засідання, що відбулося 21 березня, тривало більше 6 годин із перервою у 20 хв. Питань порядку денного назбиралось немало, тим паче, що окремі з них викликали, попри попередній розгляд на комісіях та президії, жваву дискусію.

Перед початком роботи учасники пленарного засідання вшанували пам’ять Володимира Князева, уродженця с. Бортник, який загинув 13 березня 2017 року в зоні АТО.

Депутати заслухали та затвердили звіт про виконання районного бюджету Жидачівського району за 2016 рік; виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку й цільових програм Жидачівського району за 2016 рік. Затвердили розпорядження голови Жидачівської РДА, хоча в районі вже кілька місяців немає голови, а лише виконуючий обов'язки.

Більше півгодини зайняв звіт голови Жидачівської районної ради. Депутати без особливого зацікавлення слухали статистичну інформацію про кількість засідань, прийняті документи, участь в урочистостях тощо, що є рутинною роботою кожної районної ради. Зауважень та запитань щодо звіту голови районної ради не було, і депутати без зволікань взяли його до відома. Так само без зайвих застережень затвердили розпорядження голови районної ради. Депутати затвердили програму соціально-економічного та культурного розвитку Жидачівського району на 2017 рік, цільові програми та співфінансування мікропроектів. Цьогріч на програми та співфінансування мікропроектів виділено 1 млн. 500 тис. грн.

При розгляді питання порядку денного про прийняття повноважень на здійснення окремих видатків Ходорівському міському, Гніздичівському та Новострілищанському селищним бюджетам розгорілось тривале обговорення. Мова йшла про передання субвенції районному бюджету з відповідних ОТГ на делеговані повноваження із надання соціальних, освітніх та медичних послуг. Власне найбільше дискусії виникло довкола медичної субвенції. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, об’єднані територіальні громади, на території яких немає лікарень, зобов’язані не менше 60% медичної субвенції передавати на фінансування медицини вторинного рівня. Так, Гніздичівська ОТГ перерахувала до районного бюджету 2 млн. 959,8 тис. грн.. Новострілищанська ОТГ розподілила цих 60% медичної субвенції між бюджетами Жидачівського району, Ходорівської ОТГ та Перемишлянського району (Бібрська районна лікарня), оскільки жителі громади обслуговуються у трьох медичних закладах вторинного рівня. Ходорівська ОТГ делегувала лише часткові повноваження з надання послуг із вторинної медичної допомоги, попередньо виділивши з бюджету на ці потреби 1 млн. гривень. Мотивація – частково допомогу вторинного рівня жителі громади отримують у Ходорівській міській лікарні, а частково, а це послуги: інфекційного, педіатричного та реанімаційного відділень, надає Жидачівська ЦРЛ. За підрахунками бухгалтерії Жидачівської центральної районної лікарні, зазначив головний лікар ЖЦРЛ, депутат районної ради Богдан Бойчук, Ходорівська ОТГ мала б перерахувати щонайменше 4 млн. 300 тис. грн. медичної субвенції. З цим категорично не згідні у Ходорові. Тож компромісу не досягнуто, й питання вивчатиме спеціально створена робоча група, до якої увійдуть і депутати профільних комісій районної ради. До вияснення всіх протиріч із фінансування угоду про делегування повноважень з надання медичних послуг між Ходорівською ОТГ та Жидачівської районною радою буде підписано лише до 30 квітня 2017 року. Та навіть якщо Ходорівська ОТГ й погодиться на перерахування всієї заявленої суми субвенції, все одно це не вирішує проблеми з недостатнім фінансуванням Жидачівської ЦРЛ. Цьогоріч отримана з державного бюджету медична субвенція районному бюджету 25 млн. 600 тис. грн покриває трохи більше як половину видатків із заробітної плати медичним працівникам ЖЦРЛ. Потреби ж на зарплату - 40 млн. грн. Жидачівська районна лікарня, що надає найбільший обсяг медичних послуг, сьогодні опинилась у надскрутному становищі. Із районного бюджету виділено 1 млн. гривень на фінансування районної лікарні. На попередній сесії депутатами направлені відповідні звернення до профільних міністерств про збільшення медичної субвенції.

Після перерви депутати продовжили роботу й дозволили списати з балансу відділу освіти Жидачівської РДА будівлі та приміщення навчальних закладів району, зокрема: будівлю школи с. Калинівка; корпус №2 Новосільцівської ЗОШ І-ІІ ст. в с. Новосільці; господарський будинок Піддністрянського НВК ім. братів Олійників в с. Піддністряни; тир Піддністрянського НВК.

Не вдалось дійти одностайної думки, а тому рішення не прийнято про безоплатну передачу зі спільної власності територіальних громад Жидачівського району у комунальну власність Ходорівської міської ради, Гніздичівської селищної ради ОТГ шкільних автобусів, що знаходяться на балансі відділу освіти Жидачівської РДА. В проекті рішення та додатку до нього, що оприлюднені на офіційному сайті райради, йшлося й про передачу шкільного автобуса Новострілищанській ОТГ, але після обговорення на комісіях, президії (на яких були присутні й представники Новострілищанської ОТГ, які апелювали до керівництва районної ради, райдержадміністрації та депутатів про передачу шкільного автобуса), у проекті рішення, яке розглядалось на пленарному засіданні, передачу «школярика» Новострілищанській ОТГ взагалі знято з розгляду. Мотивація – цей шкільний автобус, можливо, буде потрібний для довозу учнів до інших шкіл, оскільки автобус, що здійснює таке підвезення, зараз в незадовільному технічному стані. Через те, що Новострілищанська ОТГ з початку року придбала новий «школярик», то для цієї території вже не стоїть гостро питання підвозу учнів. З такою позицію районної влади категорично не згідна селищний голова Галина Козяр, яка цього разу вже на пленарному засіданні вкотре доводила фактичну потребу в обох шкільних автобусах й звернулась до депутатів вказати у рішенні, з якого періоду шкільний автобус таки буде передано Новострілищанській ОТГ.

Після виступу в.о. керівника відділу освіти Юрія Гурського, депутатів, які представляють Новострілищанську ОТГ, - Павла Герляка та Ігоря Лалака, які теж просили депутатів підтримати передачу «школяриків» громаді, думки розділилися, і в результаті ні проект рішення, ні доповнення до нього не були підтримані більшістю. Рішення не прийнято. Тепер невідомо, за які кошти відділ освіти Жидачівської РДА утримуватиме непередані шкільні автобуси, адже грошей на їх обслуговування немає, відзначив Ю. Гурський.

Депутати затвердили технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, що включені в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах на території: Чорноострівської сільської ради площею 23,3950 га (нормативна грошова оцінка - 508759,83 грн); площею 9,3623 га на території Млиниської сільської ради (нормативна грошова оцінка - 433111,20 грн). Рекомендовано розпорядникам земель укласти договори оренди з переможцями земельних торгів на 7 років.

Депутати також затвердили Стриганину Михайлу Федоровичу технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,3000 га для обслуговування пилорами та столярного цеху на території Гніздичівської селищної ради (нормативна грошова оцінка - 441484,00 грн).

На сесії погодили надання матеріальних допомог на лікування жителю Жидачева Лялюку Андрію, жительці Ходорова Волянській Наталії та жительці Жидачева Бойко Наталії. Загалом на допомогу цим жителям району з районного бюджету виділять 35 тис. грн.

Внесено зміни до рішення Жидачівської районної ради від 1.12.2015 року №14 «Про затвердження складу комісії з питань поновлення прав реабілітованих Жидачівської районної ради». У зв’язку із смертю зі складу цієї комісії виведено Василя Григоровича Устрицького та введено до складу комісії Олексія Васильовича Данилишина.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин