Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Передріздвяний подарунок для дитини, позбавленої батьківської опіки

29 грудня 2016 року у м. Жидачеві для дитини, позбавленої батьківського піклування Василини Кох, яка з 15-річного віку виховувалася у дитячому будинку сімейного типу в с. Володимирцях, освятили відремонтовану за бюджетні кошти квартиру.

 

В однокімнатній квартирі свого часу мешкали бабуся та дідусь Василини, тож квартиру дівчина отримала від них у спадок. Дитячі та юні роки для Василини не були легкими, життєві незгоди одна за одною випробовували її на міцність. Дівчина, як і її сестрички та братики, важко переживали те, що мати більше любила оковиту, аніж своїх дрібних дітей. Після неодноразових попереджень працівникам служби у справах захисту дітей Жидачівської РДА таки довелося вдатися до крайнього заходу – відібрати дітей та позбавити батьківських прав подружжя Кох.

 

У 2011 році Василинку взяли під опіку батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу в с. Володимирцях Світлана та Андрій Фастнахти. Двоє братиків та сестричка сьогодні виховуються у Лівчицькій спеціальній школі-інтернаті, а старша сестра перебуває на постійному лікуванні у психоневрологічній лікарні.

Перебування у прийомній сім’ї Василина згадує з вдячністю, адже у цій великій родині (у ДБСТ подружжя Фастнахт виховує до 9 дітей) відчувала постійну турботу та любов, якої їй так бракувало. Як не дивно, саме в цій прийомній родині Василина зрозуміла, як багато важать батьківська ласка, добре та напутнє слово, і сама навчилась любити й співпереживати, змогла відкрити своє любляче серце для рідної матері. Своїм піклуванням та підтримкою Василина полегшила останні дні життя неньки, яка минулого року померла від важкої недуги.

Кілька років тому померла і бабуся дівчинки. Помешкання, яке бабуся заповіла онучці, довший час стояло пусткою і було непридатним для проживання. Проте завдяки реалізації регіональної та районної програм забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Жидачівському районі на 2014-2018 роки вдалося за кошти бюджетів різних рівнів відремонтувати помешкання. На ремонтні роботи, а також закупівлю газового котла, облаштування ванної кімнати використано 57 тис. 290 гривень, з них 34 тис. 374 грн – кошти з обласного бюджету, 10 тис. – з районного бюджету, 12 тис. 916 грн – кошти міського бюджету Жидачівської міської ради. Роботи проводив підрядник ПП «Асфальтбуд».

Тож у переддень Нового року та Різдва Христового представниками районної та міської влади для Василини Кох організували цінний дарунок – відновлений дім. Повний чин освячення квартири провів парох парафії Св. Миколая Чудотворця с. Млиниськ о. Роман Харків.

Юну красуню прийшли привітати перший заступник голови РДА Василь Татарин, голова районної ради Ігор Кос, заступник міського голови м. Жидачева Ярослав Гаврильчук, керівник служби у справах дітей Надія Гавдик, начальник відділу опіки та піклування Леся Маркевич, завідувач сектору Ольга Семчишин. Звісно, шановані гості прийшли не з порожніми руками, їхні дарунки стануть окрасою помешкання. Батьки-вихователі Світлана та Андрій Фастнахти, як і всі ці останні роки, поруч із своєю названою донечкою. Вони попри те, що дівчина вже повнолітня, продовжують всіляко підтримувати та допомагати їй. Сьогодні Василина вже студентка III курсу Львівського національного аграрного університету, мріє успішно завершити навчання та знайти роботу за фахом.

Юна власниця квартири навіть не очікувала такої уваги та підтримки. Розчулена до сліз, Василинка дякувала усім, хто зробив для неї таке диво, та ще й у переддень Різдва Христового. Вже в оновленій квартирі дівчина 16 січня святкуватиме й свої уродини. Тож хай новий дім повниться радістю, теплом та добром.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин