Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Вже для шостої дитини-сироти у районі придбано помешкання

15 грудня 2016 року 18-річний Юрій Співак вперше у своєму житті отримав ключі від власного дому. Квартиру сироті придбали в м. Ходорові.

 

Юра один із тих, поки що, небагатьох дітей-сиріт у Жидачівському районі, кому за бюджетні кошти придбано помешкання.

 

Вже десять років, як Юрій залишився без матері, а батька він не знав від самого свого народження. Від долі «дитини з інтернату» його врятувала рідна сестра Мар’яна, якій тоді заледве виповнилось 19 років.

Мама Юрія та Мар’яни померла у 2008 році від отриманих травм. Над жінкою познущався її співмешканець, із яким вона з своїми двома дітьми переїхала жити з Вербиці до Молодинчого. Після трагічної смерті матері 8-річного Юрка мали передати до сиротинця, але сироту захотіли взяти на виховання. Проте в новій сім’ї хлопчина «не прижився», й працівникам служби у справах дітей нічого іншого не залишалось, як віддати Юрка до притулку для дітей. «Досі пам’ятаю, як він тоді ридма ридав, пам’ятаю ті його руки на віконному склі, сльози», - згадує керівник служби у справах дітей Жидачівської РДА Надія Гавдик. Як могла, до останнього за свого братика боролася 19-річна Мар’яна. Але на той час дівчина сама ще потребувала підтримки, бо теж залишилась без матері, не мала де жити і не працювала. Але дівчина не здалася, вона зробила все від неї залежне, аби якомога швидше забрати із притулку Юрка і стати для нього опікуном. Тимчасово прихистила сиріток у своїй невеликій львівській квартирі їхня тітка. Це дало змогу Мар’яні знайти роботу. Оскільки було вже де жити, то їй дозволили забрати братика до себе. З того часу вони тримаються купки й підтримують один одного у радісних і не дуже життєвих моментах.

За цей час із худенького боязкого хлопчика виріс красивий юнак. Юрко навчається на третьому курсі у Львівському автодорожньому технікумі. Отримує стипендію не лише як дитина-сирота, а й за свої успіхи у навчанні. По закінченні технікуму хлопець планує здобути вищу освіту, стати професіоналом у своїй справі, бо ж тепер відчуває себе відповідальним за сестру. Упевненості в майбутнє юнакові додає і те, що він тепер має власне помешкання, що, сподіваємось, скоро стане для нього затишним, повним добра та любові домом.

Привітати юного господаря з таким цінним набуттям приїхали його, як він їх сам називає, ангели-охоронці – працівники служби у справах дітей Надія Гавдик, начальник відділу опіки та піклування Леся Маркевич, завідувач сектору Ольга Семчишин. Ще до приїзду Юрка вони подбали про те, щоб помешкання зустріло свого нового власника теплом, затишком. Звісно, й про подарунки не забули.

Та, щоб життя у квартирі, годилося за християнським звичаєм її освятити. Чин освячення провів декан Ходорівський, адміністратор храму св. Косми і Дам’яна о. Мар’ян Черепанич. Юнакові священик побажав бути добрим християнином й справжнім господарем свого дому та подарував Біблію.

«Для кожної людини дім - це не просто житло, це як коріння для дерева, як основа, фундамент, старт у самостійне життя. Сподіваємось, що у новому домі завжди буде тепло, затишно, з часом тут лунатиме дитячий сміх, пануватиме любов та злагода. Діти, які з певних причин втратили батьків, не хочуть бути особливими, вони хочуть бути такими, як усі. Людина, яка має власний дім, відчуває себе впевненою в суспільстві. Сьогодні Юра вже не той маленький хлопчик, яким ми його пам’ятаємо 10 років тому. Сьогодні він гарний хлопець, сформована особистість. І має кому дякувати за це. Господь називає себе батьком усіх дітей-сиріт і по-особливому дбає про них. І, напевно, з Божої ласки сталося так, що справжнім земним ангелом-охоронцем для Юри стала його рідна сестра Мар’яна, яка завжди була поруч і робила все для того, щоб брата не забрали в інтернат. Я завжди захоплювалась силою духу цієї тендітної дівчини, бо вона, докладаючи неймовірних зусиль і незважаючи на те, що їй також було нелегко в житті, робила все, щоб не залишити брата, щоб бути разом із ним. Приємно, що вони й сьогодні разом. Сподіваюсь Юрій стане добрим сім’янином, господарем та добропорядним громадянином Ходорівської ОТГ», - зазначила у вітальному слові Надія Гавдик.

Житло для Юрія Співака придбано в рамках реалізації регіональної та районної програм забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Жидачівському районі на 2014-2018 роки. Загальна вартістю квартири 253 тис. 200 грн. Кошти виділено з обласного бюджету (151 тис. 900 грн.), районного (90 тис. грн.), а також бюджету Ходорівської об’єднаної громади (11300 грн. - Вербицька сільська рада).

Керівник служби у справах дітей висловила подяку усім, хто долучився до цієї доброї справи. «Закумулювавши кошти з бюджетів різних рівнів, вдалося реалізувати право цієї дитини-сироти на забезпечення житлом. Не стояли осторонь цієї доброї справи й підприємці, які здійснюють свою діяльність на теренах Ходорівської ОТГ. Керівництво ТОВ «ІнтервудКоммерц» (Вікторія Бобак та Юрій Бродович), що працює у с. Жирова, подарувало юному господарю холодильник та пральну машину.

Привітала Юрія Співака й керівник апарату, в.о. заступника голови Жидачівської РДА Світлана Самсонова, яка вручила хлопцеві ключі та документи від його власного дому, побажала йому добра та злагоди. У цей радісний день Юрій та Мар’яна Співаки приймали вітання і від заступника міського голови Ходорова Ольги Мельник та старости Вербиці Юрія Добуша. Представники об’єднаної громади запевнили юнака, що він може в подальшому також сподіватись на їхню підтримку й допомогу.

«Мені бракує слів, щоб висловити ту вдячність, яка переповнює серце. Ми дуже вдячні всім, хто всі ці роки був поруч та дбав про нас», - зазначив Юрій Співак.

«З усіх програм, які у нас задекларовані, думала, що ця в наших реаліях ніколи не запрацює. Донедавна програма із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, сприймалася швидше як утопія», - ділиться міркуваннями керівник служби у справах дітей Надія Гавдик. Проте за останні 2 роки у Жидачівському районі завдяки виконанню регіональної та районної програм придбано помешкання для 6 дітей-сиріт. Загалом у районі, за інформацією служби у справах дітей, ще 37 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, потребують поліпшення житлових умов.

Днями завершено ремонт квартири дитини-сироти Василини Кох. На ці потреби використано 57 тис. 290 грн., з них 34 тис. 374 грн. – кошти з обласного бюджету, з районного бюджету – 10 тис. грн., ще 12 тис. 916 грн. – кошти бюджету Жидачівської міської ради.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин