Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Депутати Львівської обласної ради погодили проект Перспективного плану спроможних територіальних громад Жидачівського району

Таке рішення прийняли 11 жовтня під час чергового пленарного засідання. За нього проголосували 58 депутатів.

Відтак у межах Жидачівського району має бути п’ять територіальних громад: Жидачівська та Ходорівська міські громади, Гніздичівська, Журавнівська та Новострілищанська селищні громади.

 

Враховуючи, що три громади на Жидачівщині вже створено, мова фактично йде про перспективи об’єднання двох громад: Жидачівської та Журавнівської. До складу Жидачівської міської громади згідно з проектом перспективного плану увійшли:

 

Жидачівська міська рада, Бережницька, Вільховецька, Зарічанська, Млинська, Облазницька сільські ради.

До складу Журавнівської селищної громади увійшли: Журавнівська селищна рада, Володимирцівська, Зарічненська, Любшанська, Мельницька, Монастрирецька, Сидорівська, Чертізька сільські ради.

Так виглядає, що Соколівська сільська рада, яка була «білою плямою» на карті новостворених територіальних громад на Ходорівщині та Новострілищанщині, «відходить» згідно з перспективним планом до Бібрської міської громади на Перемишлянщині.

Після схвалення обласною радою проект перспективного плану направлять до Кабінету Міністрів України для прийняття відповідного рішення.

Детальніше з проектом рішення можна ознайомитись на сайті обласної ради.

Згідно із законом Львівська обласна державна адміністрація зобов’язана розробити Перспективний план на всю територію області. Враховуючи, що розпорядженням Кабінету Міністрів затверджено лише 88 громад з понад 160, які були схвалені Львівською обласною радою минулого року, ЛОДА забезпечила доопрацювання цього плану. Перспективний план є одним із ключових інструментів для визначення спроможності ОТГ, оскільки лише ті громади, які об’єднаються згідно з Перспективним планом, мають право на отримання місцевих податків та зборів, у першу чергу 60 відсотків податку на доходи фізичних осіб.

В той же час попри затвердження облрадою перспективного плану, на місцях сільські ради не дуже горять бажанням об’єднуватися. Якщо брати Журавнівщину, то жодна із сільських рад, які згідно з перспективним планом мають створити об’єднану громаду, на нинішній день не підтвердила своє бажання об’єднуватися. Аналогічна ситуація і в Жидачеві, де процес щодо створення об’єднаної громади фактично ще не стартував.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин