Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Увага!Отруєння фальсифікованими алкогольними напоями!

Спалах отруєння неякісним алкоголем зафіксовано в чотирьох областях - Харківській, Донецькій, Луганській та Миколаївській. Кількість постраждалих від отруєння фальсифікованим небезпечним алкоголем станом на 10.10.16 р. становила 85 осіб, з них померло 46.

Гостре отруєння метиловим спиртом відноситься до групи найбільш частих і небезпечних. Порівняно з етиловим спиртом, смертельна концентрація в крові становить всього 100 мл чистої речовини, а в деяких випадках і менше.

Метиловий спирт (метанол) відноситься до сурогатів етанолу - це неповноцінний замінник етилового спирту, який іноді використовують при виробництві фальсифікованих алкогольних напоїв.

Метанол, на відміну від етилового спирту, який відноситься до харчових і медичних речовин, навпаки, є лише технічним спиртом, який непридатний для вживання у якості алкогольного напою.

Відрізнити метиловий спирт від етилового за зовнішнім виглядом дуже важко. За смаком, запахом і кольором вони дуже схожі. Різницю можна визначити тільки досвідченим шляхом.

Метиловий спирт всмоктується в шлунку практично миттєво, перетворюється в мурашину кислоту та формальдегід, які в невеликих концентраціях діють токсично на всі системи органів, знищуючи клітини та блокуючи їх роботу. Оскілки майже 90% речовини виводиться нирками, то сечовидільна система уражається миттєво. Цим і небезпечне вживання навіть невеликої кількості метилового спирту.

Метиловий спирт - сильна отрута для організму. Навіть невеликої дози (близько 5-10 мл) достатньо, щоб назавжди втратити зір. При легкому отруєнні спостерігається сильний головний біль і нудота. Людина дуже швидко втомлюється і стає дратівливою. При отруєннях середньої тяжкості спостерігаються часті запаморочення, блювання і головний біль. Метиловий спирт вражає центральну нервову систему і через 2-6 днів викликає часткову або повну втрату зору. При важких отруєннях спостерігаються всі перераховані вище симптоми, які досить швидко переростають у кому. Артеріальний тиск знижується, зіниці розширюються, а дихання стає поверхневим. Після важкого отруєння метиловим спиртом у разі своєчасного надання медичної допомоги, вижити вдається трьом людям з чотирьох, але в більшості випадків вони залишаються інвалідами на все життя.

Невідкладна допомога при отруєнні метиловим спиртом полягає в корекції порушень роботи серця, дихання та нирок. В домашніх умовах провести всі ці медичні маніпуляції неможливо, тому при підозрі на отруєння метанолом людину потрібно негайно доставити до лікарні або викликати службу екстреної медичної допомоги.

До прибуття спеціалізованої медичної допомоги треба промити шлунок хворого. Для цього йому дають випити 500-700 мл теплої води (і більше ніякої іншої рідини). Потім ложкою або шпателем подразнюють корінь язика, викликаючи блювоту. Подальше лікування проходить в реанімаційному або токсикологічному відділенні лікарні.

Управління Держпродспоживслужби в Жидачівського району попереджає: ні в якому разі не купувати алкогольні напої невідомого походження, без акцизних марок, в сумнівних точках продажу, на розлив.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин