Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Здай нелегальну зброю! Твій вчинок буде вартий чийогось життя

Під таким гаслом, а також з метою захисту від злочинних посягань із використанням зброї, протидії незаконному розповсюдженню зброї та боєприпасів, профілактики злочинів з їх використанням протягом жовтня 2016 року на території Жидачівського району проводиться місячник добровільної здачі населенням вогнепальної зброї, спецзасобіз, боєприпасів, вибухових матеріалів та засобів ініціювання. У першу чергу це стосується мисливців та громадян - учасників АТО.

Громадяни, які виявили або зберігають незареєстровану вогнепальну зброю чи боєприпаси, мають право звернутися у Жидачівське відділення поліції (дозвільну систему) та здати їх, при цьому вони не понесуть кримінальної чи адміністративної відповідальності (відповідно до ч.3 ст. 263 КК України). Після цього, оформивши необхідні документи, громадяни можуть взяти її у власне користування на законних підставах.

В іншому випадку незареєстрована зброя чи боєприпаси будуть вилучені, а винні особи притягнуті до відповідальності.

Згідно зі ст.263 КК України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами) за операції з вогнепальною зброєю (крім гладкоствольної мисливської),бойовими припасами або вибуховими речовинами (пристроями) передбачене позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Щодо гладкоствольної мисливської зброї - передбачена адміністративна відповідальність згідно зі ст.190 КУпАП (придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ), а саме - накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.

Кримінальна відповідальність настає також у випадку виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів та ін.). Відповідно до ч.2 ст.263 КК України, порушникам загрожує покарання - штраф до п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п'яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

Щоб отримати більш детальну інформацію, звертайтесь безпосередньо у Жидачівське відділення поліції Стрийського ВП ГУНП у Львівській області або за телефоном «102», а також до старшого інспектора дозвільної системи Жидачівського відділення поліції Стрийського ВП ГУНП у Львівській області Костіва Василя Богдановича (тел. 067-31-56-875).

В. ЧЕРЕПУЩАК, начальник Жидачівського відділення поліції.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин