Жидачівський район залишився без суддів

Постановою Верховної Ради від 22 вересня у відставку звільнено суддів Жидачівського районного суду Богдана Сидорака, який працював на посаді голови суду з 1990 року, та Оксану Галій, яка теж з 1990 року працювала суддею Жидачівського районного суду.

На сьогодні у Жидачівському суді фактично не залишилося суддів. Проте суд залишається працювати, кримінальні провадження передаються через апеляційний суд Львівської області в інші районні суди для розгляду по суті, а цивільні і адміністративні справи та справи про адміністративні правопорушення чекатимуть, коли прийдуть нові судді.

23 вересня Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону про Вищу раду правосуддя.

Вища рада правосуддя буде головним органом у питаннях суддівської кар'єри, матиме право приймати рішення про призначення, звільнення та переведення суддів, буде давати дозволи на їхнє затримання, арешт, усунення і так далі. За словами заступника глави адміністрації президента Олексія Філатова, ці зміни в Конституцію вирішують три головних питання: 1) деполітизацію і забезпечення незалежності судової влади; 2) створення відповідальної судової влади; 3) перезавантаження суддівського корпусу. Як відомо, 2 червня Верховна Рада внесла зміни до Конституції в частині правосуддя, які передбачають створення Вищої ради правосуддя. Ці зміни набули чинності 30 вересня.

Андрій Данилець.

Надрукувати