Безкоштовно на курорт

У зв'язку з численними зверненнями в районну виконавчу дирекцію соціального страхування з тимчасової втрати працездатності щодо наявності санаторного-курортних путівок застрахованим особам хочу проінформувати про зміни в можливості скористатися путівками за рахунок коштів соцстраху.

З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення ЗМІН ДО деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації Фонду оплати праці».

Оплату путівок на санаторно-курортне лікування цим Законом не передбачено. Тому застраховані особи позбавлені тепер права проходити профілактичне санаторно-курортне лікування. Але діючим законодавством передбачено, що за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності надаються такі соціальні послуги як оплата відновлювального лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань та травм.

В реабілітаційні відділення санаторіїв за рахунок коштів Фонду направляються безкоштовно застраховані особи до оздоровниць безпосередньо зі стаціонарів лікарень з видачею на цей період листка непрацездатності. Така санаторно-курортна реабілітація спрямована на відновлення здоров'я працюючої особи та повернення її до суспільно-корисної праці, профілактику ускладнень хвороб та зменшення витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності.

За рахунок коштів Фонду здійснюється закупівля послуг із відновлювального лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за 7 профілями:

- відновлювальне лікування хворих після гострого інфаркту міокарда, пролікованої нестабільної стенокардії, операції на серці та магістральних судинах;

- відновлювальне лікування хворих після гострих цереброваскулярних порушень;

- відновлювальне лікування хворих після оперативних втручань на органах травлення;

- відновлювальне лікування хворих після операцій ортопедичних, травматологічних, при дефектах та пороках розвитку хребта, пластиці суглобів, ендопротезуванні, рендопротезуванні, реплантації кінцівок;

- відновлювальне лікування порушень перебігу вагітності;

- відновлювальне лікування хворих з порушеннями обміну речовин та захворювань ендокринної системи;

- відновлювальне лікування післяопікових хворих.

Відбіркові комісії медичних закладів охорони здоров'я здійснюють відбір та направлення хворих на відновлювальне лікування в санаторії. Путівки видаються лікувальним закладам Львівським обласним відділенням Фонду відповідно до поданих ними заявок. Так, до відома, на 2016 рік Виконавчою дирекцією Фонду укладено договори на оплату послуг з відновлювального лікування для 13386 осіб на суму 148266 тис. грн.

Фонд має можливість збільшувати об'єми реабілітації ще в ІV кварталі 2016 року та 2017 році.

Районна дирекція тісно співпрацює з медичними закладами району по відбору і направленню хворих на відновлювальне лікування. На наступний рік передбачається збільшення кількості реабілітаційних путівок. Це дасть змогу поліпшити забезпечення соціальними послугами з відновлювального лікування застрахованих осіб і членів їх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду, знизити захворюваність серед працюючих та зменшити витрати на допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Л. Пономаренко, директор Жидачівської РВД.

Надрукувати