Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Депутати не проголосували за мораторій на санітарні вирубки лісу

16 червня відбулося засідання VІ позачергової сесії Жидачівської районної ради. Засідання розпочали хвилиною мочання у пам’ять загиблого захисника України, уродженця села Дем’янка-Лісна Ярослава Цапа, який загинув 8 червня 2016 року, військових учасників АТО, а також Героїв Небесної Сотні.

На позачерговій сесії районної ради депутати розглянули питання та затвердили технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки, переданої для обслуговування корпусу №4 Журавнівського НВК «СЗШ-ліцей», а також рішенням ради передали приміщення поліклініки Ходорівської районної лікарні в комунальну власність Ходорівської міської ради ОТГ.

Питання про затвердження положення про порядок надання одноразової матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам Жидачівською районною радою викликало дискусії. Депутати Роман Баліцкий, Василь Ємець пропонували розділити цей фонд між депутатами районної ради. Під час поіменного голосування більшість все ж підтримала початковий варіант положення, за яким кошти матеріальної допомоги розподіляються головою районної ради.

Депутати заслухали інформацію керівника фінансового управління Вікторії Вонсович та проголосували за внесення змін до рішення Жидачівської районної ради від 25.02.2016 року №80 «Про розподіл вільного залишку коштів районного бюджету» ті про внесення змін до показників районного бюджету Жидачівського району на 2016 рік.

Депутати заслухали першого заступника голови РДА Василя Татарина й затвердили районну цільову програму технічного і фінансового забезпечення, удосконалення та розвитку системи централізованого оповіщення і зв’язку Жидачівського району на 2016 рік. У рамках цієї програми передбачається придбати комплекс голосового оповіщення вартістю 14 тисяч грн.

Депутати прийняли рішення звернутися до райдержадміністрації з рекомендацією визнати ситуацію, що склалась на жидачівському сміттєзвалищі, надзвичайною місцевого рівня. Депутати не затвердили положення про відділ контролю та аудиту Жидачівської районної ради.

За підтримкою у співфінансуванні в реалізації мікропроекту за рахунок коштів районного бюджету до депутатів районної ради звернулася Ходорівська міська рада. Заступник міського голови Ходорова Ярослав Костур поінформував про результати конкурсу обласних мікропроектів, за якими з шести запропонованих Ходоровом мікропроектів в області підтримано чотири. У міському бюджеті закладено кошти на реалізацію підтриманих мікропроектів, проте через те, що об’єднана громада утворена на початку бюджетного року, вона не має очікуваних державних субвенцій. Оскільки місто до цього часу, за словами Я. Костура, не зверталося за підтримкою до районної ради в реалізації мікропроектів, то очікує на партнерство з боку районної ради. Тим паче, що це стосується ремонту приміщення Ходорівської ЗОШ I-III ст. №1, яке ще перебуває на балансі районного відділу освіти, й, окрім цього, Ходорів зобов’язується погасити заборгованість, що виникла по виготовленню технічної документації по приміщенню Ходорівської поліклініки. Місто очікує, якщо не повного, то часткового співфінансування з районного бюджету в реалізації саме цього мікропроекту. У свою чергу перший заступник голови РДА В. Татарин довів до відома депутатів, що м. Ходорів має перевиконання бюджету 1 млн. 100 тис. грн у той час, як перевиконання районного бюджету – 230 тис грн. Крім цього, зауважила керівник фінансового управління В. Вонсович, рішення Ходорівської міської ради про виділення 180 тис грн на згаданий мікропроект не відмінено. З проханням підтримати об’єднану громаду й виділити хоча б частину запитуваної суми звернулись до колег Володимир Ревер, Неля Добуш. Врешті депутати погодились на виділення 90 тис. грн співфінансування на реалізацію мікропроекту по Ходорівській ЗОШ №1.

У різному депутати розглянули питання про діяльність лісогосподарських підприємств, що працюють на території Жидачівського району. Про діяльність державного лісового господарства депутатів інформував головний лісничий ДП Стрийський лісгосп Олег Левчук, а про діяльність комунального лісництва області - керівник Жидачівського ДЛГП «Галсільліс» Ярослав Омелян. Депутат районної ради Тарас Матвіїв навів низку фактів (Вільхівці, Нове Село, Монастирець, кілька порушених кримінальних справ) недобросовісного лісокористування у районі, загалом ситуацію в області та Україні з практично неконтрольованим вирубуванням зеленого багатства. Депутат звернувся з пропозицією тимчасово призупинити на території району проведення суцільних санітарних рубок. Також зазначив, що так звана прозорість та гласність у діяльності лісових господарств на практиці не свідчить про реальну ситуацію в лісовій галузі. «Опубліковані цифри нефахівцям у галузі нічого не скажуть про реальний стан речей, чому не публікуєте, наприклад, картографічні дані лісосік», - зауважив депутат. Окремі депутати вказували на те, що надмірне вирубування лісів призводить до висихання річок, завдаючи непоправних змін екосистемі. Та, крім критики на адресу лісників, лунали й вдячні слова. Зокрема депутат районної ради Роман Артемчук поділився досвідом співпраці із ДЛГП «Галсільліс», зокрема в залученні учнів Монастирецького НВК до відновлення лісових насаджень. Також відзначили допомогу лісових господарств у підтримці учасників АТО.

Після тривалого обговорення депутати не підтримали мораторій на проведення санітарних рубок, натомість запропонували повернутися до цього питання на спільному розширеному засідання за участі голів місцевих рад та вже там пошукати нові шляхи співпраці. Таке засідання відбулося 22 червня, про його перебіг читайте у наспаному номері.

Крім розглянутих питань порядку денного, депутати прийнято звернення до Львівської обласної ради, Львівської облдержадміністрації та служби автомобільних доріг у Львівській області щодо ремонту моста у с. Залісках.

Під час пленарного засідання голова районної ради Ігор Кос привітав депутатів районної ради Оксану Шминець, Журавнівської селищної ради Надію Самборську, Жидачівської міської ради Івана Качарабу та Ярослава Олійника - учасників та переможців ІV Спартакіади Львівщини серед депутатів різних рівнів й вручив подяки за особистий вклад у здобутті І місця в загальнокомандному комплексному заліку ІV Спартакіади Львівщини, що проходила в м. Чорноморську з 6 по 11 червня. Також Ігор Кос від імені районної ради вручив подяки депутатам, які виступали за збірну команду Жидачівського району на VI Спартакіаді.

Своїми враженнями від всеукраїнського підсумкового етапу змагань та перебування у м. Чорноморську поділилася з колегами Оксана Шминець, яка в шашках виборола перше призове місце. На всеукраїнському етапі змагань за призові місця змагалися команди з 17 областей України. У підсумку збірна команда депутатів Львівської області, завдяки депутатам із Жидачівщини, посіла восьме місце.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин