Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Представники трьох об’єднаних громад Жидачівщини взяли участь у зустрічі з послом ЄС в Україні Яном Томбінським

Про реформу децентралізації влади та життєздатність 15 новостворених об’єднаних територіальних громад Львівщини йшлося під час засідання круглого столу «Децентралізація: досвід Європи - перспективи України» за участі посла Європейського Союзу в Україні Яна Томбінського, повідомляється на сайті Львівської ОДА.

За словами першого заступника голови ЛОДА Ростислава Замлинського, ОТГ Львівщини у 2016 році з різних джерел мають можливість отримати на свій розвиток майже 416 млн. грн. Він також підкреслив, що за час свого існування ОТГ не скоротили жодного працівника і не закрили жоден освітній чи культурний заклад. Щодо подальшого створення таких громад на Львівщині, то 10 з них уже ініціювали об’єднання, ще у 73 триває обговорення.

Посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський у своєму виступі звернув увагу на те, щоб під час проведення реформи децентралізації нові громади передусім дбали про спрямування коштів на власний розвиток. На його думку, вони передусім мають інвентаризувати своє майно й оптимізувати зусилля щодо утримання соціально-культурної та освітньої сфери.

Також Ян Томбінський нагадав про те, які програми мають Євросоюз та інші міжнародні донори для підтримки України. Водночас він сказав, що Україна й сама повинна виділяти кошти на підтримку об’єднаних громад і дати їм змогу самим заробляти на себе. Зокрема, віддавши у власність ОТГ землю за межами населених пунктів.

Керівники ОТГ Львівщини у своїх виступах зупинилися на успіхах і проблемах громад. голова Ходорівської ОТГ Олег Коцовський зауважив, що хотів би уже мати від держави субвенцію на громаду. Оскільки Ходорівська громада створена у цьому році, то прямі бюджетні відносини з Києвом вона матиме лише з 2017-го.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин