Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Незаконна вирубка лісів та Рік Бориса Возницького на Жидачівщині

У минулому номері від 28 квітня ми повідомляли про окремі рішення Жидачівської районної ради, а в нинішньому номері продовжуємо інформувати читачів про інші прийняті рішення.

26 квітня засідання сесії Жидачівської районної ради розпочалось із хвилини мовчання за жертвами аварії на Чорнобильській АЕС. Цьогоріч Україна вшановує 30-ту річницю з часу техногенної катастрофи.

Перш ніж перейти до розгляду порядку денного, депутати заслухали начальника Жидачівського відділення поліції Василя Черепущака, який інформував про роботу поліції та відповів на запитання депутатів. Запитань до головного поліціянта району, як завжди, назбиралось чимало. Щоправда, в своїй більшості вони знову ж таки залишились без конкретної відповіді, оскільки досі тривають слідчі дії у справі нелегального ведення ігрового бізнесу в Жидачеві, експерти продовжують вивчати, чи вилучені з підвалу універмагу пристрої є ігровими автоматами. З відповіді Василя Черепущака так і не стало зрозуміло, чи визначено вже коло підозрюваних осіб. Тож депутатам вкотре довелося задовольнитись відповіддю на кшталт «справа перебуває на особливо жорсткому контролі». Також не зміг начальник відділення поліції роз’яснити депутатам ситуацію щодо можливої незаконної вирубки лісів. Із відповідними зверненнями до поліції зверталися депутати Т. Матвіїв та В. Гаврон. Нещодавно депутати та громадські активісти затримали лісовоз із, як розповів Тарас Матвіїв, немаркованим лісом на території Вільховецької сільської ради. Працівник поліції провів огляд деревини, зафіксував її кількість та розміри. Проте з того часу до засідання сесії районної ради пройшло півтора тижні, а жодного зрушення у цій справі не спостерігається, відзначив Т. Матвіїв. Навпаки, висуваються, на його думку, абсурдні пояснення про те, що, мовляв, чіпи на колодах були, але їх покрали колекціонери. Екологи з області на виклик не приїхали. Відповіді від поліції та прокуратури на офіційні звернення від депутатів не надходили. Тому Т. Матвіїв запропонував звернутися у відповідні органи із запитом з приводу ситуації довкола незаконної вирубки лісу в районі. Депутати підтримали такий запит.

Депутат Ірина Сивик цікавилась, як тривають розслідування крадіжок із церков, чому не вживаються запобіжні заходи, щоб попередити такі випадки. На це Василь Черепущак повідомив, що злочини розкриті, крадії затримані на території Перемишлянського району. Щодо охорони культових споруд, то силами лише особового складу районного відділення поліції це зробити не можливо. Головний поліціянт району звернувся до голів місцевого самоврядування, церковних громад долучатися до охорони церков, встановлювати сигналізацію. Реагуючи на нарікання щодо роботи дільничних інспекторів, В. Черепущак зазначив, що наразі в штаті районного відділення працює 2 дільничних інспектори та 3 групи швидкого реагування. У червні на працівників районного відділення поліції очікує переатестація, якщо, звісно, її знову не відтермінують, адже попередньо переатестація мала пройти у квітні.

Далі депутати перейшли до розгляду інших питань порядку денного, зокрема затвердили програму соціально-економічного та культурного розвитку Жидачівського району на 2016 рік, внесли зміни до показників районного бюджету Жидачівського району на 2016 рік, затвердити розпорядження голови Жидачівської РДА щодо внесення змін до показників районного бюджету Жидачівського району на 2016 рік за період з 1 січня по 31 березня 2016 року. Депутати заслухали інформацію фінансового управління про виконання районного бюджету Жидачівського району за I квартал, а також затвердили дві технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, що включені в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Чертізької сільської ради (за межами населеного пункту): на ділянку площею 6,9117 га (її нормативна грошова оцінка 91540,90 грн.) та на ділянку площею 18,5985 га (нормативна грошова оцінка 111896,78 грн.). Термін оренди - 7 років.

Натомість депутати, зваживши на заперечення новострілищанського селищного голови, не затвердили технічної документації з нормативно грошової оцінки земельної ділянки на території колишньої Кніселівської сільської ради. Депутати ВРУ у першому читанні проголосували за законопроект, що дасть змогу об’єднаним громадам самим розпоряджатися землями, що знаходяться за межами населених пунктів. Тож депутати районної ради врахували й цей факт.

На звернення відповідних селищних рад депутати передати безоплатно зі спільної власності територіальної громади сіл, селищ міст Жидачівського району у комунальну власність Новострілищанської та Гніздичівської об'єднаних громад нерухоме майно, йдеться про приміщення освітніх, медичних закладів, що функціонують на території об’єднаних громад.

Депутати перейменували Сидорівську амбулаторію загальної практики-сімейної медицини в комунальну установу «Сидорівська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини» Жидачівської районної ради Львівської області та затвердили її статут у новій редакції. Також перейменувати Журавнівську міську лікарню в комунальну установу «Журавнівська міська лікарня» Жидачівської районної ради Львівської області та затвердили статут у новій редакції.

Депутати проголосували за щомісячну надбавку за вислугу років у розмірі 20% до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг заступнику голови Жидачівської районної ради Ігорю Семеновичу Лалаку. Також встановили головному редактору редакції Жидачівського районного радіомовлення Ірині Берник-Данилець у 2016 році надбавку за інтенсивність праці у розмірі 50% посадового окладу з врахуванням надбавки за ранг та вислугу років.

Депутати оголосили 2016 рік Роком Бориса Возницького – видатного музейного подвижника». З відповідним зверненням до районних обранців звернувся науковий співробітник Львівської картинної галереї мистецтв Степан Ревуцький. У свою чергу депутат районної ради Володимир Гаврон додав, що готовий долучитися до наповнення музею історії та мистецтва Жидачівщини новими експозиціями, зокрема часів I світової війни, національно-визвольних змагань.

Депутати виділили з районного бюджету 10 тис. гривень матері трьох дітей Олені Логіновій на лікування сина та розподілили вільний залишок коштів районного бюджету.

Також надали дозвіл на розроблення схеми планування території Жидачівського району, дозволили списати автобуса ПАЗ-3205-07, що раніше обслуговував школу у Вибранівці.

Депутат Тарас Матвіїв ознайомив колег із проектом програми військово-патріотичного виховання молоді у Жидачівському районі та запросив усім, кому не байдужа ця тема, долучатися до впровадження цієї програми в життя.

Не набрав більшості голосів проект рішення «Про передачу гаражів, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Жидачівського району, у комунальну власність Жидачівської міської ради». Натомість депутати, підтримуючи звернення зарічненського сільського голови, звернулися до керівництва ТзОВ «Потужність» щодо відновлення роботи заводу мінеральних вод.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин