Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

ДЛГП „Галсільліс” продовжує відтворення лісових насаджень і скорочує вирубки

Як повідомив керівник Жидачівського ДЛГП „Галсільліс” Ярослав Омелян, у 2016 році заплановано провести висадку молодих лісових насаджень на Жидачівщині у лісосмугах загальною площею 42 гектари. На сьогодні вже заліснено молодняком 16,9 га лісових площ ДЛГП „Галсільлісу” на території району, у тому числі 2,3 га на території Монастирецького лісництва.

 

Не тільки побачити, але й самим долучитися до посадки лісу цього тижня мали змогу представники влади району в особі заступника голови районної ради Ігора Лалака та керівника апарату РДА Світлани Самсонової, які разом з працівниками цих держустанов, представниками громадськості, лісівниками взяли участь у висадженні молодих лісових насаджень на території Монастирецького лісництва поблизу с. Протеси.

 

Монастирецьке лісництво найбільш придатне для успішного росту і розвитку таких високопродуктивних насаджень як ялиця, дуб, ясен, клен, бук, граб, береза та вільха чорна. Тому саме ці породи дерев й було висаджено у лісосмузі поблизу Протіс.

Слід зазначити, що посадковий матеріал вирощується Жидачівським ДЛГП „Галсільліс”. Протягом року місцеві лісничі будуть здійснювати догляд за молодими саджанцями й охороняти їх. До весняного заліснення підприємство залучає місцевих мешканців, а це у нинішній час, коли немає взагалі роботи у селах, немалий підзаробіток.

За словами Ярослава Омеляна. найбільша небезпека для цих саджанців – неконтрольоване спалювання трави, яке нині відбувається, як ніколи, інтенсивно.

ДЛГП „Галсільліс” працює з місцевими школами, учні яких допомагають лісівникам відтворювати лісові насадження. А цього року за домовленістю з директором Монастирецької ЗОШ Романом Артемчуком біля школи на площі 15 соток створено розсадник, де вже висаджено насіння дуба, бука і клена. Біля розсадника незабаром має з’явитися теплиця, у якій вирощуватимуть більш екзотичні і цінні саджанці. Це започаткування «Галсільлісу», за словами директора школи, привчає дітей не лише берегти й примножувати лісові багатства держави, які нині інтенсивно вирубуються, але й повертає до роботи на шкільних ділянках, на землі, про що у школах вже давно забули.

До речі, цього тижня, стало відомо, що «Галсільліс» скорочує вирубку лісів. Про це повідомив генеральний директор Петро Пешко. Лісгоспи "Галсільлісу" скоротять обсяги заготівлі деревини на понад 54 тисячі кубометрів. Це майже четверта частина від запланованої щорічної заготівлі, що становила майже 268 тис мЗ від рубок головною користування, формування і оздоровлення лісів та інших заходів, пов’язаних з веденням лісового господарства.

Таке рішення лісівники обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Галсільліс" прийняли, зважаючи на значну увагу громадськості до питань використання і відтворення лісових ресурсів та з метою недопущення зростання соціальної напруги на Львівщині.

Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин