Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Суди стають доступнішими для людей з обмеженими фізичними можливостями

Особи з обмеженими фізичними можливостями - громадяни різних категорій інвалідності - досить часто звертаються до суду за захистом своїх прав та інтересів, а також беруть участь у судових процесах як сторони у справі, свідки чи експерти. В ході звернень до суду у них виникає багато перешкод та труднощів внаслідок організаційних та правових аспектів його функціонування. Про це свідчать результати моніторингу забезпечення рівного доступу осіб з особливими фізичними потребами до правосуддя, який проводився Регіональним громадським благодійним фондом «Право і Демократія».

Відповідно до частини третьої статті 3 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судова система має забезпечувати доступність правосуддя для кожної особи в порядку, встановленому Конституцією та законами України. Це, зокрема, стосується й безперешкодного доступу до приміщень судів осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення.

З метою доступності особам з особливими фізичними потребами до правосуддя Жидачівським районним судом Львівської області постійно вживаються відповідні заходи, а саме: в суді з урахуванням потреб людей з обмеженими фізичними можливостями вхід до суду облаштований кнопкою виклику персоналу, за допомогою якого особи з обмеженими фізичними можливостями можуть викликати осіб для вирішення проблемного питання, на сходинках приміщення суду нанесено маркування у вигляді контрастних смуг для орієнтації людей із вадами зору.

У суді визначено відповідальну особу та на вході чергує працівник судової міліції, який надає допомогу та викликає необхідних осіб, що дає можливість забезпечити зручний доступ до стендів з довідковою інформацією, де можливо безперешкодно отримати дані про стан розгляду справи, прийняте рішення, дату судового слухання, номери телефонів суду тощо. Також забезпечено безперешкодний доступ до залів судових засідань, оскільки вони розміщені на першому поверсі, що значно полегшує особам з інвалідністю захистити свої порушені права.

Керівник апарату Жидачівського районного суду звернулася з листом до міського голови м. Жидачева з проханням вжити заходи для влаштування похилого виїзду зі стоянки на тротуар похилим пандусом, виділення резервних місць на території місць стоянок автомобілів біля будинку Суду для паркування автотранспорту людей з інвалідністю поблизу входу в приміщення суду та розміщення відповідних знаків.

У суді встановлено необхідне обладнання для проведення судових засідань в режимі відео-конференції. Також представники сторін можуть обмінюватися з судом документами в електронній формі, що значно полегшує особам з інвалідністю захистити свої порушені права.

Проводяться навчання для суддів, працівників апарату, представників судової поліції з метою поліпшення рівня спілкування та роботи з особами з обмеженими фізичними можливостями та особливими потребами, які звертаються до суду по захист своїх прав та законних інтересів.

Заплановано встановити інформаційні стенди на рівні, зручному для людей з вадами зору, та інформаційні таблички, виконані шрифтом Брайля.

Задля сприяння громадянам з обмеженими фізичними можливостями реалізації їх права щодо рівного доступу до правосуддя у Жидачівському районному суді Львівської області призначено відповідальну особу за надання їм допомоги та взаємодії з громадськими організаціями інвалідів - судового розпорядника.

У разі потреби Ви можете звернутись до керівника апарату суду Особи Віри Миколаївни (роб. тел. 31-035) або до судового розпорядника Фрея Осипа Васильовича (моб. тел. 093-70-79-00).

І. Подобинська, прес-секретар Жидачівського районного суду.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин