Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Чоловіків та жінок запрошують на роботу в… армію

Всі як вогню бояться сьомої хвилі мобілізації. Але її можуть і не проводити, якщо знайдуться охочі служити в ЗСУ на контрактній основі. Тим паче, що за кожний місяць такої служби не лише обіцяють але й платять військовослужбовцю від 7 тисяч гривень та надають різні соціальні пільги.

Наразі чоловіки і жінки (беруть навіть і слабку стать) не поспішають у районний військовий комісаріат. Навіть попри масштабну інформаційну кампанію, яку розгорнув Жидачівський РВК за підтримки РДА. 1 березня під час засідання Дня влади питання прийняття громадян на військову службу за контрактом стало наріжним. Невже у нас все так добре, що люди нехтують високооплачуваною роботою чи, може, в нас працює “п'ята колона”, висловив вголос міркування голова РДА Олександр Пітула.

З початку року бажання підписати контракт зі Збройними Силами України виявило лише кілька осіб. Хоча переваги такої військової служби перед примусовою мобілізацією очевидні. Як розповів військовий комісар Ігор Німко, зголоситись на контрактну військову службу можуть особи віком від 18 до 60 років (жінки до 45 років) як ті, які проходили 7строкову військову службу, так і ті, хто не має військового досвіду. Контракт можна підписати як короткостроковий на півроку, так і від 3 до 5 років. Підписуючи контракт, військовослужбовець отримує, окрім місячної зарплати, повний соціальний пакет: виплату оздоровчих, матеріальних, доплату за харчування, грошову компенсація за винайм житла, санаторно-курортне лікування, право стати на квартирну чергу. При цьому квартирна черга зберігається навіть після того, як військовослужбовець завершив службу. Так, минулого року в Жидачеві 19 військовослужбовців отримали квартири від Міністерства оборони України.

Перелік соціальних пільг постійно розширюється, адже держава дослухається до потреб кожного військовослужбовця, відзначив військовий комісар. Військовослужбовці, які забажають йти контрактникам, отримають повну та всебічну підтримку від Жидачівського РВК та районної влади.

Окрім гарантованих державою коштів та соціальних пільг, для того, щоб заохотити жителів району йти служити у контрактну армію, розглядається можливість грошової підтримки з районного бюджету, відзначив Олександр Пітула. Це так звані “підйомні” до першої зарплати. Попередньо озвучили суму в 3 тис грн. А для тих, хто сіє смуту й всіляко перешкоджає, поширюючи неправдиву інформацію, можуть організувати розмову із працівниками СБУ, пообіцяв голова РДА.

Військовий комісар та голова РДА сподіваються на всебічну підтримку голів місцевого самоврядування, які з огляду на гіркий досвід із виконання мобілізаційних планів у 2014-2015 роках будуть зацікавленні проводити інформаційну кампанію щодо набору на військову службу за контрактом.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин