Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На фінансування районних цільових програм передбачено понад мільйон гривень

25 лютого на засіданні ІV сесії Жидачівської районної ради VII скликання депутати вперше в історії України голосували поіменно. З 23 лютого набув чинності ЗУ «Про внесення змін до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань». Участь у засіданні ІV сесії взяло 32 депутати. Засідання розпочали із хвилини мовчання у пам’ять про Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО.

Перш ніж перейти до порядку денного депутати заслухали керівника Стрийської місцевої прокуратури Ігоря Лесковича та начальника слідчого відділу Жидачівського відділення Стрийського відділу поліції Ореста Поповича про стан дотримання законності на території району за 2015 р. Зокрема керівник прокуратури поінформував про зміни, які відбулися у їхній структурі. З липня 2015 року проведена реорганізація органів прокуратури України, створено місцеві прокуратури, зокрема Стрийська місцева прокуратура об’єднує Жидачівський, Сколівський, Стрийський райони та міста Моршин і Стрий. За підсумками минулого року спостерігається ріст підліткової злочинності, відзначив Ігор Лескович. Працівники прокуратури у судовому процесі відстояли права п’яти дітей, позбавлених батьківського піклування. До суду направлена справа щодо відшкодування збитків, завданих самовільним захопленням землі. Нанесені збитки оцінюються в більш як півмільйона гривень, зауважив керівник прокуратури. Також у своїй доповіді І. Лескович основну увагу приділив заходам із протидії корупційним діянням.

Депутатів, зокрема Тараса Матвіїва, цікавило, як просувається розслідування справи незаконного ігрового бізнесу в м. Жидачеві; чому не визначене коло підозрюваних осіб та не пред’явлені обвинувачення; чому досі представники поліції не спромоглися перевірити IP-адресу «грального закладу». Також відповіді на свої письмові запити депутати так і не отримали. Як зауважив районний депутат, поліціянти не дотримали своєї обіцянки й не повідомили громадських активістів про приїзд експерта, який забрав на експертизу вилучені речові докази.

Представник поліції Орест Попович звинувачення на адресу представників поліції відкидав, але конкретних пояснень не давав, посилаючись на таємницю слідства. При цьому зазначив, що, зі слів начальника Жидачівського відділення Стрийського відділу поліції, «до Тараса Матвіїва п’ятнадцять разів телефонували, щоб повідомити про приїзд експерта, але на жодні дзвінки громадський активіст і депутат не відповів». Щодо пред’явлення обвинувачень, то особа вважається невинною до відповідного рішення суду.

Щоб припинити це словесне з’ясування стосунків, депутат Микола Ключик запитав у представника поліції, чи буде все ж таки справа направлена до суду. Йому повідомили і Орест Попович, і керівник Жидачівської РДА Олександр Пітула, що ця справа знаходиться під особливим контролем, про неї знають всі відповідні інстанції.

Від нелегального ігрового бізнесу плавно перейшли до інших. не менш важливих злочинів, таких, до прикладу, як крадіжки у церквах. Тут поліція спрацювала на високому рівні, злочини розкриті, підозрювані особи затримані, навіть повернуто частину вкраденого церковного майна. Більшої співпраці з громадськістю очікують поліціянти в боротьбі з виготовленням та збуванням сурогатного алкоголю. Про те, як представники районного відділу поліції бачать співпрацю з органами місцевого самоврядування у цій кричущій проблемі, запитала депутат Любов Овсянецька. Вона наголосила, що продаж технічних спиртів несе величезну загрозу не лише здоров’ю, а й життю мешканців району, є випадки смерті молодих людей від вживання неякісних алкогольних напоїв, повідомила депутат.

Реагуючи на запитання депутата, начальник слідчого відділу Жидачівського відділення Стрийського відділу поліції зауважив, що власними силами поліції не впоратися з цією проблемою, тут не обійтися без просвітницької роботи. Не скидати всі проблеми на плечі голів місцевого самоврядування попросила голова Асоціації сільських, селищних рад району Софія Ткач, адже, на її думку, не так складно з’ясувати, хто має ліцензію на продаж алкоголю. У свою чергу депутат Ірина Сивик поцікавилась, скільки сьогодні в штаті районного відділення поліції працює дільничних інспекторів. Як повідомив Орест Попович, нині у районі працюють 3 мобільні патрульні групи та 10 дільничних. На наступному засіданні депутати знову заслухають звіт про роботу представників правоохоронних органів.

Серед інших на порядок денний засідання сесії винесені питання: внесення змін до регламенту районної ради VІІ скликання; створення відділу контролю та аудиту Жидачівської районної ради; надання матеріальної допомоги Лілії Точин на виготовлення меморіального надгробного пам’ятника Герою України Роману Точину, а також Марії Семчишин на лікування доньки; затвердження звіту про виконання районного бюджету Жидачівського району за 2015 рік; виконання програми соціально-економічного і культурного розвитку Жидачівського району та цільових програм; уточнення переліку діючих та затвердження нових районних цільових програм; розподіл вільного залишку коштів районного бюджету.

Крім того, депутати дали дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки площею 1,4239 га, яка знаходиться в смт. Журавно по вул. Шептицького,12, на дві земельні ділянки: ділянку №1 площею 0,5247 га для обслуговування корпусу №4 Журавнівського НВК «СЗШ-ліцей» та ділянку №2 площею 0,8992 га для передачі до земель запасу Журавнівської селищної ради. Як зазначили депутат районної ради Ярослав Ягніщак та селищний голова Василь Вітер. цю ділянку планується виділити для учасників АТО.

Депутат Тарас Кашинський вийшов із постійної депутатської комісії районної ради з питань роботи ради, законності, інформаційної політики та боротьби з корупцією та увійшов до складу комісії з питань освіти, культури, туризму, історико-культурної спадщини, молодіжної політики та спорту.

Внісши зміни до рішення Жидачівської районної ради від 28.03.2013 року №289 «Про затвердження Положення про порядок надання матеріальних допомог депутатами Жидачівської районної ради», депутати збільшили суму одноразової матеріальної допомоги до 2000 грн (попереднього року було 1000 грн). Разом із тим депутатський фонд кожного районного обранця цьогоріч складатиме 6000 грн.

У зв’язку з реорганізацією контрольно-ревізійного управління у Жидачівському районі депутатами погоджено створення в якості експерименту до кінця 2016 року відділу контролю та аудиту Жидачівської районної ради. Як зазначено в рішенні ради, такий відділ створюється «з метою дієвої методологічної підтримки, надання фахової допомоги з питань формування бюджету, знаходження додаткових резервів наповнення дохідної частини районного бюджету, ефективного та оперативного контролю за фінансовою діяльністю». Про створення такого відділу клопотали у своїх зверненнях представники місцевих рад району.

Депутати затвердили розподіл вільного залишку коштів районного бюджету, який склався станом на 1 січня 2016 року 2211,7 тис. грн. Зокрема на фінансування районних цільових програм передбачено 1711,7 тис. грн; на співфінансування переможців обласного конкурсу мікропроектів – 300 тис.; на проведення капітального ремонту системи водопостачання та каналізації дошкільного підрозділу Жидачівського НВК – 50 тис.; на виконані роботи по встановленню колектора газу в Жидачівському НВК «Початкова школа-гімназія» – 50 тис.; на обслуговування та ремонт шкільних автобусів – 100 тис. грн.

При цьому 1711,7 тис. грн розподілено на фінансування заходів, передбачених у 19 цільових програмах. Так, на програму з розроблення містобудівної документації та ведення містобудівного кадастру у Жидачівському районі на 2015-2020 роки виділено 50 тис грн.; програму підтримки розвитку пріоритетних та масових видів спорту на 2012–2016 рр. – 11 тис.; поповнення бібліотечних фондів Жидачівської РЦБС на 2013-2017 рр. – 5 тис; програму «Охорона та збереження об’єктів культурної спадщини Жидачівського району на 2012-2016 роки» – 9 тис.; програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Жидачівському районі на 2014-2018 роки – 100 тис.; програму соціального захисту дітей та розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 5 тис.; програму «Комплексний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини у Жидачівському районі» на період до 2016 року – 5 тис.; комплексну програму правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації людей з інвалідністю на 2015-2018 рр. – 30 тис.; програму підтримки діяльності і відкритості роботи Жидачівської РДА та фінансового забезпечення для здійснення повноважень, делегованих Жидачівською районною радою у 2016-2017 роках – 148 тис.; програму «Розвиток культури Жидачівщини» на 2016-2020 роки – 10 тис; програму створення місцевого резерву матеріально-технічних ресурсів для попередження та ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій на території району впродовж 2016-2020 рр. – 8,7 тис.; програму підтримки розвитку агропромислового комплексу району на 2016–2018 рр. – 150 тис.; програму соціальної підтримки окремих категорій громадян району на 2016-2019 рр. – 945 тис.; програму організації відпочинку та оздоровлення дітей району на 2016-2019 рр. – 70 тис.; програму з міжнародного співробітництва Жидачівського району на 2016-2020 рр. – 25 тис грн. По 10 тис. грн депутати виділили на програми вшанування пам`яті українців, постраждалих у ХХ столітті внаслідок дій окупаційних режимів, й відзначення героїв національно-визвольних змагань на 2016-2020 рр. та розвитку місцевого самоврядування Жидачівського району на 2016-2020 рр. Крім того, на фінансування програми «Управління майном спільної власності територіальних громад Жидачівського району на 2016-2020 роки» заклали 20 тис грн. та 100 тис. – для реалізації програми з підтримки та розвитку місцевих ініціатив Жидачівського району на 2016-2020 роки.

Затвердили розпорядження голови Жидачівської районної державної адміністрації щодо внесення змін до показників районного бюджету, видані за період з 1 жовтня по 31 грудня 2015 року. Також затвердили звіт про виконання районного бюджету Жидачівського району за 2015 рік з доходів у сумі 320407,9 тис. грн, у тому числі за загальним фондом – 315277,8 тис., спеціальним фондом – 5130,1 ти; видатків у сумі 321275,0 тис. грн, у тому числі за загальним фондом 314811,1 тис., спеціальним фондом 6463,8 тис.

Затвердили технічну документацію нормативно грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення, що надається в оренду ТзОВ «ЗАХІД-РІЧБУД» для обслуговування виробничих приміщень, будівель та споруд на території Чертізької сільської ради Жидачівського району (за межами населеного пункту) площею 3,0978 га (нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 2203645,49 грн). Затвердили технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, що включена в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (за межами населеного пункту) на території Чертізької сільської ради: площею 8,1000 га, нормативна грошова оцінка земельної ділянки 35759,72 грн; площею 15,5316 га, нормативна грошова оцінка земельної ділянки 116996,91 грн; 13,3247 га, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 74088,81 грн; площею 11,2806 га, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 68259,49 грн; на території Облазницької сільської ради площею 11,4895 га, нормативна грошова оцінка земельної ділянки 90437,51 грн. Затвердили технічну документацію про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення, що надається в оренду для ведення фермерського господарства Вайді Василю Миколайовичу, жителю с. Вовчатич, вул.Б.Хмельницького,48, на території Загірочківської сільської ради (за межами населеного пункту) площею 8,2655 га, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 251493,80 грн.

Щодо земельної ділянки на території Новострілищанської ОТГ площею понад 7 га, то згоди не досягнуто. На депутатських комісіях, президії та безпосередньо під час засідання селищний голова Новострілищансьокї ОТГ просила не виставляти земельну ділянку на аукціон, мотивуючи це тим, що в ради інше бачення щодо цільового призначення цієї землі, зокрема виділення її для потреб учасників АТО. Депутат районної ради Павло Герляк запропонував додатково вивчити це питання й розглянути на наступному засідання сесії.

Депутати зачитали свої запити та звернення. Зокрема депутатський запит Тараса Кашинського стосувався реорганізації ДГ «Грусятичі» та захисту законних прав колишніх працівників ДГ «Грусятичі» й жителів Грусятицької сільської ради на отримання земельних паїв. Щодо забезпечення якісного обслуговування доріг району звернулася депутат Любов Овсянецька. Василь Горбай звернувся із запитом щодо проблеми підтоплення паводковими водами ріки Свіча с. Мельничі. Микола Гай повторно звернувся щодо вирішення проблеми пасажирського транспортного сполучення Жидачів – Новий Розділ через с. Заліски. Роман Баліцкий звернувся із пропозицією скликати комісію щодо вивчення ситуації довкола діяльності заводу мінеральної води в с. Зарічному.

У «різному» депутати прийняли звернення до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо позбавлення телеканалів із проросійською позицією ліцензії на трансляцію. Зокрема звернення щодо позбавлення ліцензії на мовлення стосується телеканалу «Інтер»: «Телеканал «Інтер» ніколи не вирізнявся патріотичною позицією та проукраїнськими ефірами, варто лише згадати їхні новинні ефіри під час Революції Гідності. Не змінилась їхня інформаційна політика й сьогодні. Більше того – керівництво каналу є послідовним у своєму баченні України як держави повністю залежної від Росії, без власної культури, мови та, зрештою, гідності», – йдеться у зверненні.

Також депутати підтримали депутатський запит Володимира Гаврона, Тараса Матвіїва, Валентини Одноріг щодо дотримання квот на національну музику в ефірі та на національний аудіовізуальний продукт.

На завершення голова районної ради Ігор Кос зачитав звернення Попаснянської районної ради Луганської області щодо підтримки у відбудові соціально значущих об’єктів інфраструктури, пошкоджених в результаті військових дій за час ведення АТО.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин