Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Обережно! Сказ

Нещодавно у с. Дулібах двоє людей були подряпані домашнім котом, у якого виявлено сказ. Домашня тварина загинула. Господарі перебувають під наглядом лікарів. У селі Монастирець у впольованого лиса (у попередньому номері часопису помилково йшлося про домашнього кота) теж виявили сказ. Чоловік, який білував здобич, випадково поранився ножем і теж перебуває під спостереженнями медиків.

Як повідомив завідувач Жидачівським РЛВ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» П. Максимишин, сказ – надзвичайно небезпечне вірусне захворювання домашніх і диких тварин (лисиць, борсуків, куниць, собак і кішок). Люди найчастіше заражаються сказом при укусі або ослизненні шкіри, де є подряпини. Період від моменту зараження до виникнення захворювання триває у людини від двох тижнів до півроку, а інколи й до року.

Першими ознаками хвороби є пекучий біль у місці укусу, безсоння, збудження, страх, водобоязнь. Збудження змінюється паралічем, розладами серцебиття та дихання і смертю хворого. Якщо несвоєчасно звернутися за медичною допомогою і не зробити відповідні щеплення, це захворювання неминуче призведе до смерті.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"