Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Уже на черговій сесії Гніздичівської селищної ради призначать вибори старост

З 17 січня в Україні стартували вибори сільських старост, посади яких запроваджуються в рамках децентралізації. Першими власного старосту обрали мешканці села Ірдинь поблизу Черкас, 24 січня - ще 30 сіл, 28 лютого - ще 14, а тепер настала черга і всім решта, які увійшли до вже створених 159 об’єднаних громад.

Вже на черговій сесії Гніздичівської селищної ради призначать вибори старост і у селах Руді та Лівицях, повідомив селищний голова Іван Оліяр на сході села у Руді. Ініціаторами сходу стали місцеві депутати Ірина Лабай та Михайло Винник. Після виборів у селі ліквідували раду, тож за якими правилами тепер жити, вирішили запитати у новообраного голови і заодно познайомитися з ним поближче. Іван Іванович – керівник із досвідом і вже заслуженою повагою у Гніздичівській громаді, бо до цього очолював Гніздичівську селищну раду. Тепер йому висловили довіру і у об’єднаній громаді, за що він подякував жителям с. Руди.

- Старосту обиратимете на прямих виборах, переможцем стане той кандидат, який набере просту більшість голосів – за аналогією з виборами сільського голови. Планується, що у майбутньому вибори старост проходитимуть одночасно з черговими місцевими виборами, коли обиратимуться ради і голови. Староста Руди представлятиме ваші інтереси у громаді, входитиме до її виконавчого комітету, братиме участь у підготовці бюджету, допомагатиме мешканцям готувати документи для подачі в органи влади та матиме низку інших обов’язків, які прописані у законах та у Положенні про старосту. Передбачається, що старостам надаватимуть і деякі адміністративні функції, як от видача окремих довідок та документів, щоб за ними не було потреби їхати до центру громади, але це тільки передбачається, – роз’яснив голова на зустрічі.

Ще селищний голова розповів про сформований бюджет, які кошти виділено на кожну галузь, як ремонтуватимуть дороги, збиратимуть сміття, які плани по водовідведенню та каналізуванню у селах громади. Як впливатимуть у громаді на тих, хто руйнує дороги, вирізає ліс, не дотримується правил благоустрою. Пояснив, яким чином місцева футбольна команда фінансуватиметься з місцевого бюджету. Відповів на багато запитань жителів Руди та Ганнівець. Похвалив депутатів від нашої громади І. Лабай та М. Винника, які організували ремонт вулиць на своїх округах.

Окремо експерт проекту ГО «Оберіг Гніздичева» «Інформаційне забезпечення населення процесу створення життєспроможної Гніздичівської об’єднаної територіальної громади» Василь Грудлевський розповів рудянам про етапи затвердження, цінність та зміст основного локального документа об’єднаної громади – Статуту.

Ірина Лабай повідомила громаду про поданий до Фонду регіонального розвитку проект «Облаштування дитячо-юнацького культурного, спортивно-тренажерного комплексу при народному домі с. Руда Гніздичівської селищної ради об’єднаної територіальної громади».

Тож ще трохи - і завершиться формування влади у об’єднаних громадах, треба закачувати рукави і братися до роботи. Бо коли активна громада, то і сильна влада, а у виграші залишаться прості жителі.

Ольга БАРАН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин