Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Децентралізація у сфері державної реєстрації: нотаріуси отримали право здійснювати держреєстрацію нерухомості

З 13 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 26 листопада 2015 року № 834-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Відповідно до нього нотаріуси з дня набрання його чинності наділені повноваженнями державних реєстраторів прав на нерухоме майно та здійснюють державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень без вчинення нотаріальної дії щодо такого майна. Раніше нотаріуси також відносилися до суб'єктів державної реєстрації прав (спеціальний суб'єкт), але мали обмежені повноваження в цій сфері.

Варто зазначити, що з 1 січня 2016 року набрали чинність зміни до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Згідно з новою редакцією Закону про держреєстрацію речових прав, змінено організаційну систему державної реєстрації прав. З метою децентралізації та демонополізації адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно суб’єктами державної реєстрації визначено виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, нотаріуси, а також юридичні особи публічного права за умови їх акредитації в установленому порядку. Отже, з 1 січня 2016 року функції органів юстиції у зазначеній сфері державної реєстрації поступово будуть передаватися на місця до моменту завершення цього процесу у визначений Законом строк – 30 квітня 2016 року. Новий Закон впроваджує можливість здійснення державної реєстрації нерухомого майна за прискореною процедурою протягом 2 днів, 24 годин або 2 годин у залежності від типу нерухомого майна, що підлягає реєстрації, згідно зі спеціальними (підвищеними) тарифами. Загальний строк реєстрації речових прав на нерухоме майно залишається незмінним (5 робочих днів).

Також запроваджується принцип екстериторіальності, і на рівні законів легалізуються електронні онлайн сервіси, які досі мали статус пілотних проектів Міністерства юстиції України.

Так, державна реєстрація права власності та інших речових прав буде проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах області.

У свою чергу нотаріусами державна реєстрація права власності та інших речових прав буде проводитися незалежно від місцезнаходження нерухомого майна, тобто в межах України.

Державна реєстрація обтяжень речових прав буде проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

І.Стадник, начальник районного управління юстиції.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин