Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Районну Асоціацію сільських та селищних рад очолила Софія Ткач

У місцевому самоврядуванні Жидачівщини побільшало жінок. І справа не лише в нормах закону про місцеві вибори. Тенденція до збільшення представниць прекрасної статі у владі, зокрема в місцевому самоврядуванні, спостерігається кожної каденції. До прикладу, в 2010 році на Жидачівщині на посаду сільських голів обрано чотири жінки, цьогоріч жінки очолили вже шість територіальних громад.

3 грудня у приміщенні районної ради відбулося засідання ГО «Асоціації сільських, селищних рад Жидачівського району». В роботі асоціації взяли участь народний депутат України Андрій Кіт, голова районної ради Ігор Кос та його заступник Ігор Лалак.

Ігор Лалак, який очолював «Асоціацію сільських, селищних рад Жидачівського району» з 2011 року, привітав своїх вчорашніх колег - голів місцевих рад з обранням та побажав усім плідної праці. Ігор Семенович коротко охарактеризував завдання, які ставила перед собою Асоціація, та розповів про роботу, що велася впродовж п’яти років. За цей час проведено 50 робочих зустрічей, засідань, на яких порушувались важливі питання, пов’язані зі здійсненням місцевого самоврядування. Серед найскладніших викликів, які доводилось долати головам місцевого самоврядування, - неузгодженість земельного законодавства, рішення про заборону радянської символіки за «режиму Януковича», підтримка Революції Гідності. Як відзначив Володимир Ємець, сільський голова Володимирців, за плечима у якого вже три каденції, часом бракувало впевненості й відваги у прийнятті рішень, до прикладу, щодо підтримки Народної ради Євромайдану, але загалом за цей час всі зрозуміли, що Асоціація – головний інструмент у відстоюванні інтересів місцевого самоврядування.

Голова Асоціації Ігор Лалак подякував за плідну співпрацю усім органам виконавчої влади, керівництву та апарату районної ради.

Оскільки для багатьох голів місцевого самоврядування це перша каденція і досвіду роботи у цій сфері у них практично немає, один із найстарших сільських голів Юрій Добуш із Вербиці та сільський голова Заріччя Микола Хомин дали кілька професійних порад щодо формування бюджету, планування роботи виконавчого апарату, взаємодії із громадою.

Запевнив про свою відкритість та готовність до конструктивної співпраці із представниками місцевого самоврядування народний депутат України Андрій Кіт.

Андрій Богданович поділився із присутніми своїм баченням політичної ситуації в Україні. Відзначив, що одна з проблем, що досі не розв’язана, - це корупція, для подолання якої майже нічого не робиться на рівні держави, нічого не змінилося й у системі фіскальної служби, в системі митного контролю. Народний депутат поінформував, що поставив свій підпис під зверненням щодо відставки Уряду Яценюка.

Крім цього, Андрій Богданович поділився думками щодо законодавчих ініціатив, які стосуються органів місцевого самоврядування. Також відповів на запитання, що стосувалися пенсійної та податкової реформ, роботи газової служби та РЕМу. Народний депутат запевнив, що докладе всіх зусиль для вирішення проблемних питань району й чекає від голів місцевого самоврядування та від Асоціації звернень і законодавчих ініціатив щодо тих питань, які потребують вирішення на державному рівні. Порадив при формуванні бюджетів визначати пріоритетні напрямки й закладати під ці потреби кошти для співфінансування. Адже саме через відсутність проектних пропозицій Жидачівський район у цілому в 2015 році втратив 3 млн. 800 тис. додаткових коштів. Вдалося частково реалізувати проекти в Ходорові, Баківцях, Гніздичеві та Нових Стрілищах. Також Андрій Кіт відзначив, що в районі триває процес об’єднання й за два роки «ми прийдемо до більш самодостатніх громад».

Голова районної ради Ігор Кос також привітав сільських, селищних голів із початком їхньої роботи, побажав усім успіху та порозуміння, закликав приділяти особливу увагу у своїй роботі підтримці учасників АТО, малозабезпечених родин та запропонував новообраним головам взяти участь у навчанні, що проводитиме районна рада.

На своєму першому в новій каденції засіданні голови місцевих рад обрали голову ГО «Асоціації сільських та селищних рад Жидачівського району». Нею стала сільський голова с. Соколівки Ткач Софія Михайлівна. До керівного складу також увійшли: заступник голови Асоціації Ємець Володимир Іванович та секретар - сільський голова с. Дев’ятник Соколик Зеновія Василівна. До правління Асоціації увійшли Микола Хомин, Зеновія Соколик, Володимир Ємець, сільський голова с. Жирова Орест Пивовар, сільський голова с. Любші Роман Мацей та селищний голова смт. Гніздичева Іван Оліяр.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин