Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Голова Львівської ОДА Олег Синютка дав два тижні на завершення ремонту дороги на Журавно

20 листопада голова Львівської ОДА Олег Синютка у ході робочої поїздки в Жидачівському району побував у фермерському господарстві „Пчани-Денькович”, проїхався дорогою на Журавно, відвідав Ходорівський м’ясокомбінат, побував у с. Ліщині, де підприємство „Лемберг-Агро” вирощує понад 9 тисяч свиней.

Нинішній голова ОДА вже вп’яте відвідав Жидачівщину: в березні він побував на Жидачівському ЦПК, у квітні - в с. Облазниці, відкривав родовище природного газу, у липні ознайомився зі станом доріг району і у Ходорові спілкувався із громадськістю міста та району, а нещодавно, в жовтні, приїжджав в акурат місцевих виборів.

П’ята робоча поїздка керівника Львівщини розпочалася з відвідин фермерського господарства „Пчани-Денькович” у Пчанах.

Супроводжували очільника області у робочій поїздці заступник голови ОДА Ірина Гримак, заступник директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Роман Верещинський, голова Жидачівської РДА Олександр Пітула, керівник управління агропромислового розвитку РДА Галина Кіячик.

У присутності сільського голови Василя Ілюка, представників духовенства та місцевої громади відбулося відкриття реконструйованої ферми. Сьогодні це справді ферма європейського стандарту. За словами керівника фермерського господарства Богдана Деньковича: «Фермерське господарство займається виробництвом молока, м’яса яловичини, свинини та вирощуванням зернових, технічних та кормових культур на площі понад 800 гектарів. На сьогодні проведено реконструкцію та капітальний ремонт тваринницьких приміщень. Також слід зазначити, що ми працюємо на новому та сучасному обладнанні».

Загалом у господарстві працює від 32 до 50 людей. У новому приміщенні з «комфортом» розмістили 150 голів худоби. І не просто худоби, а племінних сименталів, кожна з яких дає по 18 літрів молока. До речі, процес доїння триває лише годину, оскільки всі процеси автоматизовано. Коштує таке обладнання немало-небагато - біля 5 млн. грн, 2,5 млн. з яких фермер сподівається отримати від області як компенсацію і підтримку.

Загалом у господарстві Б. Деньковича 1400 голів худоби. Як розповів п. Богдан, за період роботи господарство отримало статуси племрепродуктора по розведенню волинської м’ясної, симентальської молочної породи та насіннєвого господарства по вирощуванню насіння зернових культур.

Після фермерського господарства очільник області вирішив на власні очі подивитися, як йдуть ремонтні роботи дороги Миколаїв – Жидачів - Калуш. Побачивши темпи робіт, заслухавши інформації голови РДА О. Пітули, безпосередніх виконавців робіт, поспілкувавшись з депутатом обласної ради Михайлом Титикалом, голова ОДА по ходу дав вказівку підсилити підрядника додатковою технікою, щоб за два тижні при сприятливій погоді дійти до Журавна до вул. Стрийської. Прохання селищного голови Журавна Василя Вітра посприяти ремонту саме вул. Стрийської О. Синютка пообіцяв розглянути вже у наступному році, оскільки коштів на дороги не залишилось.

Наступним підприємством, яке відвідав Синютка, було ТзОВ «Ходорівський м’ясокомбінат». У с. Ліщині голова також ознайомився з роботою структурного підрозділу цього підприємства ТзОВ „Лемберг-Агро”, де на основі сучасних технологій займаються відгодівлею понад 9 тисяч свиней.

Як сказав на робочій нараді вже після візиту голова РДА О. Пітула, Олег Синютка відзначив, що поряд із проблемними питаннями, що стосуються ситуації на Жидачівському ЦПК, у районі є й багато позитивних напрацювань, особливо це стосується перспективи подальшого розвитку аграрного виробництва. Схоже, він залишився задоволений робочою поїздкою, однак через два тижні пообіцяв особисто приїхати, щоб побачити ремонт дороги.

Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин