Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Як обирали голову районної ради

Чотири голосування, п’ять претендентів, кулуарні домовленості, великі амбіції, узалежненість від партійних «ляльководів» - це перші враження від першої сесії районної ради.

Ну що, нарешті маємо нову районну раду, яку обирали по новому, на яку є великі надії, що депутати будуть «іншими». Бо, чесно кажучи, те, що нині робиться у державі, не налаштовує на позитивні думки, що нарешті після Майдану, після пролитої крові в АТО Україна змінюється.

Жидачівська районна рада стала майже удвічі меншою за кількістю депутатів: 36 проти 66 у минулому скликанні. У новій раді тільки 16 депутатів попередніх скликань, а 20 – нові люди, здебільшого молоді.

Вітальним словом за чітко написаним сценарієм голова районної територіальної комісії В. Сапуга привітав новообраних депутатів, «найстарший» за віком депутат від БЮТу Володимир Площанський зачитав присягу. Депутатам вручили посвідчення і значки, щоправда, не усім, бо у залі зареєструвалося лише 35 новообраних депутатів.

Голова районної територіальної комісії запропонував депутатам обрати тимчасову президію у складі п’яти депутатів, партії яких набрали найбільше голосів. Так і зробили, і на цьому повноваження голови комісії завершилися. А президія під головуванням Романа Артемчука, обравши лічильну комісію (по одному представнику від кожної політ сили, які ввійшли до ради), розпочала процедуру обрання голови.

Слово попросив депутат і перший номер у списку від «Громадянської позиції» Роман Баліцкий, який запропонував, враховуючи результати виборів, щоб головою ради обрати представника БПП «Солідарність», а заступником представника «Громадянської позиції». Такого повороту, чесно кажучи, мабуть, ніхто не очікував. Принаймні найбільша фракція Блоку Петра Порошенка точно не чекала такого, судячи з позиції її першого номера Ігоря Лалака, який на пропозицію відповів, що вони мають узгодженого кандидата. Таким виявився Ігор Кос, який увійшов до ради у складі партії «УКРОП». Він виявився безальтернативним кандидатом, оскільки більше ніхто нікого не запропонував. Щоправда, таємне голосування показало, що не так все гладко і просто: тільки 15 голосів «за» і один зіпсутий бюлетень…

Схоже, що цей результат виявився неочікуваним як для самого кандидата на голову, так і для багатьох депутатів. Але думати-гадати, чому так сталося, не було коли, бо продовжилося висування кандидатів. На цей раз «Громадянська позиція» висунула на голову самого Романа Баліцкого, а БПП «Солідарність» - Ігоря Лалака. Результат: за Баліцкого 17 голосів, за Лалака – 15. Четверо «невідомих» депутатів не підтримали нікого. Такий результат заставив районних обранців вирішувати непросте завдання: хто за кого голосував, хто «зрадник», а хто бреше… Керівники фракцій «сиділи» на телефонах, з кимось активно щось узгоджуючи. Ті, хто повиходив, навіть вступили у перепалку з приводу результатів голосування. Головуючий запропонував узгодити між собою погодження кандидатів і оголосив перерву. Про що і між ким йшла мова, важко говорити, але після перерви вдруге, не домовившись з «Громадянською позицією», БПП «Солідарність» знову висунула Ігоря Лалака. Тут про себе нагадала «Свобода», яка теж висунула молодого 22-річного Тараса Кашинського. В результаті «за» Лалака 15, «за» Кашинського – 12 (схоже, «Свободу» підтримали 7 депутатів «Громадянської позиції», які сиділи поруч), 9 депутатів не підтримали жодного. Більше години депутати «товкли воду у ступі», нікого не пропонуючи, але звинувачуючи своїх колег у бездіяльності. І якщо представники «УКРОПу» хотіли, щоб сесію зупинили і перенесли на наступний тиждень, депутати «Громадянської позиції" та «Свободи» категорично були за обрання голови саме у четвер. Колеги від БПП попросили озвучити кандидатуру заступника від «Громадянської позиції». І вона прозвучала – Ігор Михайленко. Щоправда, судячи із загальної реакції, кандидатура була некомпромісною. Тоді надійшла пропозиція, щоб «Громадянська позиція» і БПП «Солідарність» висунули інші кандидатури. На це погодився лише БПП, запропонувавши Наталію Калинець. Але 6 голосів «за» були явно недостатніми.

Ще з годину (а на годиннику була вже 19.00) депутати пробували прийти до чогось конструктивного. Проте, так до нічого не і домовившись, вирішили перенести продовження сесії на четвер, 26 листопада.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин