Стаціонарне відділення – домівка для людей, які потребують стороннього догляду

1 грудня 2011 року Жидачівський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у смт. Нових Стрілищах відкрив стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання, яке очолює завідувач Олег Миколайович Липовий.

За цей час Олегу Миколайовичу вдалося сформувати професійний колектив однодумців, енергійних, відданих справі працівників, які дбають про задоволення потреб інвалідів і самотніх людей старшого віку.

- Олеже Миколайовичу, розкажіть, у чому переваги вашого відділення.

- Наше стаціонарне відділення, що розраховане на 30 ліжко-місць, відкрито для поліпшення житлових і побутових умов проживання одиноких та малозабезпечених громадян району. Тут підопічні забезпечені цілодобовим медичним доглядом, чотириразовим харчуванням, одягом, взуттям, засобами особистої гігієни.

- З часу відкриття минуло 4 роки – це немалий час, що вдалося зробити, щоб покращити умови проживання людей із потребами?

- За період з 2011 року по сьогодні у відділенні зроблено чимало. В приміщенні тепло й затишно: оновлено покрівлю, систему опалення, встановлено нові вікна, закуплено нові столи та крісла для їдальні стаціонару. Також проведено ремонт санвузлів: замінено труби, унітази, умивальники, обкладено плиткою.

Невпізнанно змінилася й територія: встановлено альтанку, висаджено квіти, оновлено сад. У затишку фруктових і декоративних дерев старенькі влітку ведуть неспішні розмови, читають газети й журнали.

Підопічні стаціонарного відділення за станом здоров’я вже не здатні піти на службу до церкви, тому виникла ідея облаштування каплички. Ця святиня стала місцем, де люди моляться за здоров’я.

Є тут і харчоблок з їдальнею на 30 осіб. І його працівники повсякчас дбають, аби чотириразове харчування підопічних було не лише збалансованим, а й смакувало.

Зроблено ремонт кімнати для підопічних, закінчено поточний ремонт веранди запасного виходу, встановлено пандус.

Стаціонарному відділенню для постійного або тимчасового проживання у смт. Нових Стрілищах надають допомогу в натуральній формі (ліжка лікарняні, матраци, горнятка, постільна білизна, рушники, ліфт до ванни, шафа тощо) і різні благодійники.

Особлива увага приділяється створенню комфортного психологічного клімату, атмосфери доброзичливості та чуйності, організації змістовного дозвілля для підопічних відділення. Створено умови для прогулянок на свіжому повітрі та спілкування з родичами, для перегляду кінофільмів і телепрограм, ознайомлення зі свіжою пресою та літературою. Для поліпшення дозвілля підопічних придбано й настільні ігри (шашки, шахи, доміно, нарди). Щомісячно перукар терцентру надає підопічним перукарські послуги.

А завдяки спонсорській допомозі фермерських господарств, співпраці з релігійними конфесіями та всебічній підтримці керівників району започатковуються й підтримуються гарні традиції. До прикладу, ми разом відзначаємо державні та релігійні свята, дні народження, накриваємо солодкі столи, організовуємо концерти за участю учнів Новострілищанської ЗОШ I-III ст., у яких з радістю беруть участь і наші підопічні.

- Нагадайте, будь ласка, хто може скористатися послугами стаціонарного відділення.

- До стаціонарного відділення приймаються одинокі громадяни похилого віку та інваліди, які відповідно до висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я за станом здоров’я не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду та допомоги. Також можуть прийматися громадяни пенсійного віку, які мають рідних, що повинні їм забезпечити догляд і допомогу. В такому разі зазначені категорії громадян перебувають у стаціонарному відділенні на умовах оплати згідно із затвердженими тарифами.

Уляна МОВЧАН.

Надрукувати