Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Для дошкільнят із сільських територій працюватимуть групи короткотривалого перебування

Групи короткотривалого перебування для дітей дошкільного віку функціонуватимуть принаймні при шести школах.

14 серпня заступник голови Жидачівської РДА Ольга Мельник провела нараду з директорами шкіл району та головами місцевих рад щодо забезпечення роботи впродовж навчального 2015-2016 року груп короткотривалого перебування дітей дошкільного віку. У нараді взяли участь керівник відділу освіти Роман Артемчук, методист початкових класів районного методичного кабінету Наталія Тріщ, начальник фінансового управління Вікторія Вонсович та її заступник Олександр Банзерук.

У червні цього року завершився проект «Польща – Білорусія – Україна-2007-2013», що втілювався за підтримки БО «Центру освітніх ініціатив» та ЄС. Зокрема на базі Бориницької ЗОШ І-ІІ ст., Вибранівської ЗОШ І-ІІІ ст., Вовчатицької ЗОШ І-ІІ ст., Дулібівської ЗОШ І-ІІ ст., Любшанської ЗОШ І-ІІ ст. та Рогізнянської ЗОШ І-ІІ реалізовувався проект із дошкільного виховання дітей. За кошти проекту облаштовано приміщення для дошкільних груп, придбано необхідне обладнання, меблі, роздаткові матеріали, іграшки. Відповідне навчання пройшли вчителі початкових класів. З допомогою батьків у приміщеннях, де займалися діти, проведено ремонтні роботи.

За час дії проекту, з 1 вересня 2014 до 30 червня 2015 року, за програмою «Українське дошкілля» до школи належно підготувалося понад 100 дітей віком до 6 років, які з об’єктивних обставин не мали змоги відвідувати дитячі садочки. Сьогодні ці дітки йтимуть у перший клас з певним рівним знань, що дасть змогу їм легше опановувати шкільну програму та досягати кращих результатів у навчанні.

Про практичне значення функціонування груп короткотривалого перебування при школах йшлося на семінарі, що пройшов на базі Дулібівської ЗОШ I-II ст. 22 квітня. Вчитель початкових класів цієї школи Надія Орлик провела відкритий урок, на якому вчителі змогли побачити рівень підготовки дошкільнят у різновіковій групі та переваги такої дошкільної підготовки. Такі заняття у школах-учасниках проекту проводилися чотири рази на тиждень по три години.

Оскільки проект завершився у червні й для того, щоб такі групи могли далі функціонувати й більше дітей у районі було охоплено дошкільним вихованням, як цього вимагає закон, директори шкіл звернулися із клопотанням до керівництва району передбачити кошти для продовження роботи груп короткотривалого перебування дітей з 1 вересня 2015 року. Кошти невеликі й потрібні лише для оплати праці вихователів.

З цього приводу при Жидачівській РДА відбулась робоча зустріч з освітянами та представниками БО «Центр освітніх ініціатив», яку провела перший заступник голови РДА Ольга Мельник.

Свою згоду на співфінансування заходів щодо роботи груп короткотривалого перебування дітей погодились надати й голови окремих місцевих рад, зокрема Вербиці, Вибранівки, Чорного Острова, Отиневич.

Під час останньої зустрічі 14 серпня все ж було досягнуто конкретних домовленостей і вироблено алгоритм дій, необхідних для того, щоб все ж таки діти, які живуть у сільській місцевості й не мають змоги відвідувати дошкільні навчальні заклади, були охоплені дошкільним вихованням.

Тож сьогодні відділ освіти спільно з дирекціями шкіл мають впорядкувати відповідно до законодавства документацію для подальшого прикріплення груп короткотермінового перебування дітей до дошкільних навчальних закладів району.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин