Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Про підтримку учасників АТО та працевлаштування вимушених переселенців

Про те, як розпочати власний бізнес, які пільги і як ними можуть скористатися учасники АТО, про підтримку тимчасово переміщених осіб йшлося під час «круглого столу», організованого Жидачівським районним центром зайнятості спільно із соціальними партнерами. Це один із циклів консультацій, що має назву «Під одним дахом».

24 липня під дахом Жидачівського районного центру зайнятості учасники АТО та тимчасово переміщені особи зі східних областей України, які завітали на «круглий стіл», мали нагоду дізнатись про програми та консультації, які надають у районному центрі зайнятості.

Присутніх привітала директор Жидачівського РЦЗ Олена Михальчук, яка коротко розповіла про суть заходу, роботу інформаційно-консультаційного відділу, які послуги та консультації можна отримати у працівників центру. Більш детально про роботу центру говорили його працівники. Так, начальник відділу активної підтримки безробітних Рома Генега розповіла про можливості для безробітних. Зокрема в Жидачівському РЦЗ можна безоплатно пройти професійну перепідготовку, підвищення кваліфікації у професійно-технічних навчальних центрах від Центру зайнятості, що знаходяться у різних містах України. Проїзд та проживання під час проходження навчання компенсуються Центром зайнятості. Отримавши статус безробітного, людина може не лише шукати вакансії, а й розпочати власну справу. Для цього працівники Жидачівського РЦЗ нададуть необхідні консультації, скерують на курси з ведення бізнесу та підприємницької діяльності, надаючи разову допомогу на відкриття бізнесу.

Також для допомоги працедавцям у Жидачівському РЦЗ працює цілий відділ, де можна отримати необхідні консультації, підтримку в пошуку кваліфікованих працівників та інше. Крім того, заступник начальника відділу для допомоги роботодавцям Оксана Лапташинська розповіла про компенсації єдиного соціального внеску для підприємств, які відкривають нові робочі місця.

Про те, які види консультацій, допомоги надають особам, тимчасово переміщеним з окупованих території, та демобілізованим учасникам АТО розповіли й соціальні партнери РЦЗ – представники Жидачівського територіального центру соціального обслуговування, управління соціального захисту населення, відділу Держземагентства.

Про пільги, на які мають право учасники АТО та як ними скористатися, розповіла присутнім провідний спеціаліст відділу забезпечення Жидачівсько-Миколаївського ОРВК Лідія Возна. Серед проблем, які сьогодні постають перед демобілізованими бійцями, – це те, що не всі вони можуть зареєструватися у військовому комісаріаті, стати на облік в управлінні соціального захисту. Зокрема це стосується осіб, які проходили службу в добровольчих батальйонах, а також тих, які не можуть підтвердити свого статусу учасника АТО. Учасники «круглого столу» вирішили звернутися до відповідних державних структур швидше вирішити цю правову колізію.

Серед проблем – неможливість одержати посвідчення учасника АТО, яке дає право його пред’явнику отримати гарантовані державою пільги. З цією проблемою зіткнулися мобілізовані бійці. Подавалися скарги до столичних відомств, бійці через прокуратуру доводили, що проти них не відкрито кримінальних справ, проте віз і далі там, статусу вони досі не отримали.

Для того, щоб скористатися правом на санаторно-курортне оздоровлення, потрібно ставати на чергу. Якщо мова йде про оздоровлення дітей мобілізованих, то для цього учаснику АТО достатньо подати довідку про те, що він перебував у зоні проведення антитерористичної операції. Для всіх інших пільг потрібно подавати тільки посвідчення, довідки до уваги не беруться, зазначила начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту Тетяна Заремба.

Демобілізовані бійці висловлювали незадоволення з приводу неналежної поведінки водіїв автобусів, що курсують маршрутом №234. Доповідачі рекомендували такі факти документувати й писати звернення у райдержадміністрацію, на «гарячу лінію» 122 або безпосередньо голові Жидачівської РДА.

Про соціальний супровід та моніторинг ситуації щодо дотримання прав учасників АТО та тимчасово переміщених осіб з окупованих територій Луганської та Донецької областей розповів керівник Жидачівського територіального центру соціального обслуговування Ігор Процан. Під опікою центру соціального обслуговування перебувають лише особи літнього віку, пенсіонери та інваліди, які потребують допомоги та підтримки. Щодо соціального супроводу біженців та учасників АТО, то цими питаннями займається районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Ігор Михайлович наголосив, що сьогодні, за даними районної комісії з питань підтримки тимчасово переселених осіб, на Жидачівщині проживає 64 особи (це лише ті, хто пройшов перереєстрацію). Та є багато таких, які не стали на облік, а відповідно й позбавлені певних соціальних гарантій.

Як отримати у власність земельну ділянку під забудову, розповів головний спеціаліст відділу Держземагентства Владислав Посацький. У межах міста учасник АТО може отримати 10 сотих, у селищі – 15 та в сільській місцевості – до 25 сотих землі під забудову. Крім цього, надаються земельні ділянки для ведення сільського господарства до 2 га у межах чи за межами населених пунктів, а також 1 сота для гаражного будівництва та 12 сотих для ведення садівництва. Для цього потрібно подати відповідне клопотання до місцевих рад чи безпосередньо до відділу Держземагентства. За даними Держкомзему, від військовослужбовців-учасників АТО в районі прийнято 78 заяв, з них 17 вже отримали дозвіл на розроблення проекту землеустрою, 61 заява знаходиться на етапі розгляду. Найбільше заяв подано в Жидачеві – 19, Ходорові – 25.

Про реєстрацію та виплату державної допомоги тимчасово переміщеним особам розповів головний спеціаліст управління соціального захисту населення Роман Даців.

Основна проблема для демобілізованих та переселенців –пошук місця праці. Найкраще відкрити власну справу й самому на себе заробляти, кажуть у Жидачівському РЦЗ. Проте навіть у нашому районі, де не так часто відкриваються нові робочі місця, можна працевлаштуватися й на доволі непоганих умовах. Про відкриття нових робочих місць для тимчасово переміщених осіб з окупованих території говорив директор ТОВ «ЗахідКрафтРесурс» Тарас Турченяк.

З вересня цього року товариство запускатиме нову лінію виробництва паперової тари. Це стане можливим у рамках реалізації міжнародного проекту, який фінансуватимуть уряд Японії та ООН. Мова йде про доволі серйозні інвестиції. Проте умова – працевлаштування лише категорії осіб із тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької областей. Щоб отримати грантові кошти, необхідно працевлаштувати мінімум 37 осіб заявленої категорії, тому підтримка Центру зайнятості тут буде не зайвою. Підтримати такий соціальний проект погодились і на рівні області. Так, представниця Львівського обласного Центру зайнятості зазначила, що вони готові провести день відкритих дверей для вимушених переселенців, які шукають роботу, з можливістю працевлаштування їх на цьому підприємстві.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин