Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На ХХХІУ сесії районної ради розглянули 39 питань порядку денного на двох пленарних засіданнях

З приємних хвилин розпочалося перше пленарне засідання сесії районної ради. Призерами ХVІІ етапу міжнародного екологічного конкурсу творчих робіт «Моя земля – чистий світ», який проходив під гаслом «Вирубаний ліс не шумить», стали наші діти – талановиті учні з Жидачівщини. Тож голова районної ради Ігор Кос, його заступник Марія Стеців та голова РДА Олександр Пітула вручили нагороди (дипломи, подарунки та пам’ятні сувеніри) за призове третє місце учням Володимиру Касарабі та Нестору Іванківу за колективну роботу, а Павліні Краївській, Юстині Сисак, Олесі Коротовській за те, що їх творчі роботи відзначено серед найкращих.

Далі вшанували пам’ять хвилиною мовчання померлих депутатів Ігоря Щербатого, Мирона Жовтого та всіх, хто загинув, захищаючи нашу незалежність на сході України.

Питань у порядку денному виявилось чимало (39) і всі вкрай важливі для розвитку району. Про це свідчить хоч би те, що сесія розтягнулася на два засідання і тричі проводилася перереєстрація депутатів. Депутати прискіпливо розглядали питання, винесені на розгляд, відстоюючи свої громади та території. У результаті напруженої роботи рішення, прийняті на сесії, різнилися від проектів, запропонованих на розгляд.

Першим, за згодою депутатів, розглянули питання оптимізації стаціонарного ліжкового фонду Журавнівської міської лікарні та реорганізації стоматологічної допомоги у районі. Якщо реорганізовувати стоматологічну допомогу відмовилися, то по Журавнівській лікарні дали згоду головному лікарю сформувати з 1 жовтня ліжковий фонд об’єднаного терапевтичного відділення на 32 ліжка: 10 загальнотерапевтичних, 10 геріатричних та 12 поліативних.

Далі узаконили раніше задекларовані наміри про присвоєння імен героїв та визначних уродженців нашого краю школам району.

Так, Ходорівській загальноосвітній школі присвоєно ім’я Героя Небесної Сотні Романа Точина, Монастирецькому НВК – ім’я Володимира Поповича, який загинув 17 серпня 2014 року в с. Кримське на Луганщині, захищаючи українську землю від агресорів, Піддністрянський НВК носитиме ім’я братів Івана, Романа та Степана Олійників, які є визначними уродженцями Жидачівщини. Іван Олійник був командиром загону УПА, загинув в боротьбі за волю України. Роман Рахманний (Олійник) – письменник-публіцист, радіокоментатор, лауреат премії України ім. Т.Г. Шеченка (1994), проживав у м. Монреалі (Канада). Степан Олійник –полковник армії США, відзначений багатьма нагородами США та України.

У зв’язку з вимогами чинного законодавства щодо фінансування садочків з районного бюджету (раніше вони фінансувалися з сільських, селищних, міських бюджетів) депутати прийняли рішення про їх перейменування та зміну засновників. Тепер дошкільні заклади району знаходяться у комунальній власності районної ради.

Як і щорічно, районна рада делегувала на 2016 рік свої повноваження по наданню медичної допомоги мешканцям району Львівській обласній раді в сумі 190 тис грн, Новороздільській міській раді – 140 тис грн, Моршинській – 25 тис грн, Яворівській районній – 18147 грн. Тепер наші мешканці можуть отримувати медичні послуги за направленнями й у медзакладах, що працюють на цих теренах.

Двічі поверталися депутати до питання «Про делегування функції замовника робіт по будівництву школи в смт. Гніздичів Гніздичівській селищній раді». Попри застереження депутатів, враховуючи наполягання селищного голови, на другому пленарному засіданні делегували не тільки функції замовника, а й незавершене будівництво було передано у власність селищної ради.

Позитивно вирішено питання про затвердження «Проекту зон санітарної охорони Зарічненського-1 родовища мінеральних природних столових вод ТзОВ «Потужність» стосовно джерела №2 в с. Зарічне.

Не набрали відповідної кількості голосів депутатів питання «Про внесення змін у рішення Жидачівської районної ради від 19.03.2009 року №315 «Про внесення змін до рішення №133 від 26.10.07 р. „Про погодження клопотання ДП «Яворівнерудпром» на отримання спеціального дозволу на користування ділянкою надр на території Дев'ятниківської сільської ради», «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення, що надається в оренду Шкурлатовичу Богдану Петровичу для ведення фермерського господарства на території Вербицької сільської ради», «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення, що надається в оренду ПП «Ефективна відгодівля тварин - Захід» для обслуговування нежитлового приміщення (для ведення товарного сільськогосподарського виробництва) на території Чорноострівської сільської ради», «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення, що надається в оренду ТзОВ «Академія кормів» для обслуговування нежитлового приміщення (для ведення товарного сільськогосподарського виробництва) на території Чорноострівської сільської ради», «Про затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, що включені у перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території рад: Гніздичівської, Баковецької, Дев’ятниківської, Любшанської, Облазницької, Кніселівської, Чертізької».

Не прийнявши рішення «Про оптимізацію мережі Жидачівської районної централізованої бібліотечної системи». Через відсутність кворуму на першому засіданні повернулися до його розгляду на другому. Своїм рішенням депутати ліквідували бібліотеки-філії у с. Бородчицях та Покрівцях та дали дозвіл на утворення бібліотечних пунктів у бібліотеках-філіях сіл Трибоківці, Чижичі, Крехів, Тернавка, Корчівка, Облазниця, Прибілля, Юшківці, Которино, Ганнівці, Черемхів.

Розглядаючи питання «Про оптимізацію мережі освітніх навчальних закладів Жидачівського району», районні обранці реорганізували з І-ІІ ст. у школи І ступеня Дубравківську й Зарічненську ЗОШ та ліквідували Демидівську ЗОШ І-ІІ ст., Садківську ЗОШ І ст., Бринце-Загірненську ЗОШ І ст., Кніселівську ЗОШ І ст., а також внесли зміни у своє попереднє рішення, яким призупиняли роботу шкіл, тепер ліквідувавши Сидорівську ЗОШ І ст. та Трибоківську ЗОШ І ст. Також зобов’язали у своєму рішення відділ освіти РДА забезпечити належні умови довезення учнів з реорганізованих та ліквідованих закладів і їхній супровід до шкіл згідно з маршрутами.

Далі депутати заслухали та взяли до відома інформацію про роботу дитячих спортивних шкіл району, про виконання районних цільових програм за 2014 рік та про виконання районного бюджету за І квартал 2015 року. Затвердили розпорядження голови Жидачівської РДА щодо внесення змін до показників районного бюджету за період з 1 січня по 31 березня.

Черговим розглянули внесення змін до показників районного бюджету Жидачівського району на 2015 рік.

Рішенням передбачено зменшення дохідної частини районного бюджету за загальним фондом на 104,7 тис. грн, зокрема: на виконання вимог Бюджетного кодексу України, у зв'язку з невиконанням дохідної частини загального фонду районного бюджету за результатами роботи за 1 квартал 2015 року зменшено план надходжень податку на доходи фізичних осіб на 412,0 тис. грн; за рахунок субвенції з обласного бюджету на фінансування мікропроектів в галузі освіти, збільшено обсяг дохідної частини бюджету на 181,3 тис. грн; за рахунок субвенції з обласного бюджету на фінансування заходів Програми розвитку сімейної медицини та її профілактичної спрямованості на 2015 рік збільшено обсяг дохідної частини бюджету на 90,0 тис. грн; за рахунок субвенції з бюджету Гніздичівської селищної ради на фінансування мікропроектів у галузі освіти збільшено обсяг дохідної частини бюджету на 36,0 тис.грн.

Обсяг видаткової частини районного бюджету збільшено на 1590,7 тис. грн, з них по загальному фонду на 1170,0 тис., по спеціальному фонду на 420,7 тис.

Видатки загального фонду збільшено на 1170,0 тис. грн за рахунок спрямування вільного залишку бюджетних коштів.

Також по загальному фонду проведено перерозподіл видатків за напрямками використання коштів, зокрема:

- по головному розпоряднику коштів - відділу освіти райдержадміністрації: зменшено планові призначення на придбання твердого палива для загальноосвітніх шкіл на 750,0 тис. грн та спрямовано їх на оплату праці з нарахуваннями. Джерелом зазначених видатків є освітня субвенція з державного бюджету; зменшено планові призначення Жидачівській ДЮСШ на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентаря на 95,6 тис.грн, на видатки на відрядження на 10,6 тис.грн та спрямовано їх на оплату праці з нарахуваннями. Джерелом зазначених видатків є субвенція з державного бюджету на часткове фінансування ДЮСШ, які до 2015 року отримували підтримку з Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності; по головному розпоряднику коштів - райдержадміністрації: зменшено планові призначення центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентаря на 13,0 тис.грн і спрямовано їх на оплату праці з нарахуваннями.

Видатки спеціального фонду збільшено на 420,7 тис. грн, з них: за рахунок коштів загального фонду (субвенції з обласного бюджету). переданих до бюджету розвитку (спеціального фонду), збільшено видатки по головному розпоряднику коштів - відділу освіти райдержадміністрації - на фінансування мікропроектів у галузі освіти на 181,3 тис.грн; за рахунок коштів загального фонду (субвенції з обласного бюджету), переданих до бюджету розвитку (спеціального фонду), збільшено видатки по головному розпоряднику коштів - райдержадміністрації - на фінансування заходів Програми розвитку сімейної медицини та її профілактичної спрямованості на 2015 рік на 90,0 тис.грн; за рахунок коштів загального фонду (субвенції з бюджету Гніздичівської селищної ради), переданих до бюджету розвитку (спеціального фонду), збільшено видатки по головному розпоряднику коштів - відділу освіти райдержадміністрації - на фінансування мікропроектів у галузі освіти на 36,0 тис.грн; за рахунок спрямування вільного залишку бюджетних коштів районного бюджет), які спрямовано до бюджету розвитку (спеціального фонду). збільшено видатки головному розпоряднику коштів - райдержадміністрації - на фінансування "Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Жидачівському районі на 2014-2018 роки" на 80,0 тис. грн. за рахунок спрямування залишку коштів спеціального фонду (кошти, які надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва), на 14,9 тис.грн надано субвенцію Бережницькій сільській раді на проведення нормативної грошової оцінки землі населених пунктів; за рахунок спрямування залишку коштів спеціального фонду (бюджету розвитку) на 18.4 тис. грн збільшено видатки головному розпоряднику коштів - відділу освіти - на оплату виконаних у 2014 році робіт по Журавнівському НВК.

На завершення роботи депутати затвердили Положення про онлайн трансляцію сесій Жидачівської районної ради, підтримали звернення Львівської обласної ради щодо ситуації зі зміною законодавства про місцеві вибори та заслухали інформацію про реалізацію Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» у нас в районі. Також спрямували до правоохоронних органів депутатський запит Йосипа Сенюри про законність оренди земельної ділянки (сінокоси) на території Лівчицької сільської ради для випасання близько 150 кіз.

«Юні таланти Жидачівщини подавали творчі роботи на конкурс «Лісовий посібник» у вигляді ілюстрованої книги, – розповів керівник відділу інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю РДА Олексій Хемій. – За перемогу в міжнародному екологічному конкурсі їх відзначено дипломами, подарунками та пам’ятними сувенірами».

Нагадаємо, екологічний конкурс відбувся під патронатом президента Польщі та старости Бендзінського повіту РП. На запрошення польського партнера Жидачівського району – староства повітового в Бендзіні учні Жидачівщини стали учасниками цього творчого конкурсу, який відбувся в м. Бендзіні за участю 552 осіб із Польщі, України, Латвії, Росії та Угорщини.

Ольга БАРАН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин