Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Жидачівські паперовики вимагають погашення заборгованої зарплати та відновлення діяльності підприємства

4 червня працівники непрацюючого ПАТ «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат» були готові до оголошення безстрокового страйку, оскільки їхні вимоги досі не виконані, а обіцяний запуск підприємства відкладається з місяця на місяць.

З доведеними пустопорожніми обіцянками до відчаю працівниками комбінату зустрілися голова райдержадміністрації Олександр Пітула, міський голова Жидачева Володимир Левко та голова правління ПАТ «Жидачівський ЦПК» Микола Корсунський. На зустрічі трудового та профспілкового колективу з представниками влади були присутні й представники ОБСЄ (Організація з безпеки і співробітництва в Європі).

Основна вимога працівників комбінату – виплата заробітної плати, яку боргують із вересня 2014 року. Наступна вимога – відновлення роботи підприємства. Крім цього, профспілковий комітет просить райдержадміністрацію клопотати перед Кабінетом Міністрів України щодо можливості повернення непрацюючого підприємства-боржника в державну власність для подальшого виставлення його на торги. Окрім заборгованості по заробітній платі, працівники нині недіючого підприємства порушували питання зростання заборгованості комбінату перед енергетиками. Вони озвучували значні втрати по електроенергії. Вимагали пояснення від керівництва підприємства, чому склалася така ситуація.. Як сказав міський голова В. Левко, сьогодні з питанням електроспоживання комбінату мала б бути повна ясність, зазначивши при цьому, що комунальне підприємство міста, яке частково працює на території комбінату, має окремий облік та окремий договір з Жидачівським РЕМ.

Працівників комбінату також обурила публікація голови правління ПАТ «ЖЦПК» в «Новому часі» від 4 червня №22, в якій п. Корсунський прозоро натякає на те, що, мовляв, робітниками маніпулюють, що не всі на комбінаті зацікавлені у його відроджені, а навпаки, зацікавлені в розхитуванні ситуації, щоб врешті «змусити нинішніх власників віддати комбінат у нові руки». «Для досягнення поставленої мети загадкові претенденти на право власності на комбінат їхні ставленики на підприємстві спровокували ряд «страйків», зокрема у березні та серпні 2014 року. І досягли результату: комбінат повністю припинив роботу», - йдеться у публікації. Єдине, чого хоче трудовий колектив, – щоб підприємство працювало, люди мали роботу і змогу прогодувати свої сім’ї, а хто буде цей власник, який зможе забезпечити ці прагнення, - абсолютно байдуже, відзначали працівники.

У результаті діалогу досягнуто домовленості про часткове погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Виплата має пройти поетапно: 40% заборгованої зарплати за вересень сплатити до 16 червня та ще 60% за жовтень 2014 року – до 26 червня. Погашатимуться поетапно і виплати профспілкових коштів. Разом із профспілкою голова правління М. Корсунський пообіцяв узгодити виплату заробітної плати тим працівникам, які сьогодні підтримують непрацююче підприємство в належному стані, – це електрики, охоронці, працівники окремих цехів.

Дуже гарно ілюструє ситуацію на комбінаті гасло, що ще з радянських часів й донині прикрашає адміністративний будинок проектно-конструкторського відділу, де проходила зустріч: «Дав слово – дотримай його! Взяв зобов’язання – виконай!» Сподіваюсь, у цій ситуації слова матимуть вагу.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин