Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На Жидачівщині запустили в експлуатацію вже друге газове родовище

15 квітня у с. Облазниці відкрили нове газове родовище - Крехівське. За добу тут добуватиметься більш як 20 тисяч кубометрів газу. За попередніми оцінками експертів, родовище може містити близько 150 млн. кубометрів газу, що дозволить експлуатувати його щонайменше 10 років.

 

«У цей складний для держави час, у час війни відкриття будь-якого промислового об’єкта – це вже досягнення. Наші геологи зробили міні-революцію у геології західного нафтогазового регіону - це останнє за 40 років газове родовище, що знайдене в мезозойських відкладах від Дашави Львівської обалсті до Лопушни Чернівецької області. За останні 4 роки наша компанія пробурила 18 розвідувальних свердловин на нафту та газ у Івано-Франківській та Львівській областях. Тільки тут ми знайшли свердловини з пластовим тиском, рівним гідростатичному. А це означає, що є ще потенціал у найстарішій нафтогазовій провінції Європи. У нас ще є родовища, які можна відкривати. Сподіваюсь, що наш приклад стане поштовхом для інших компаній інвестувати у георозвідку в Галичині. А це нові робочі місця для геологів, геофізиків, буровиків, будівельників, газовиків-операторів, це надходження до бюджету різних рівнів. Найголовніше – це маленький крок у енергетичній незалежності нашої держави.

Георозвідка цього родовища почалась у серпні 2014 року бурінням свердловини №103. Паралельно проводились сейсмічні дослідження на відстані 20 км, успішно пробурено крехівські свердловини №101 і 102, збудовано 8 км газопроводів, газорозподільчу станцію. І як завершальний етап - підключення до магістральних проводів «Львівтрансгазу». 9 місяців тривала розвідка родовища, а це для газовиків дуже малий термін», - розповів під час урочистого відкриття представник групи інвесторів компанії ТзОВ «Західнадрасервіс» Степан Козицький.

Представник газовидобувної компанії також подякував за відведення землі під облаштування та буріння свердловини сільським головам Облазницької сільської ради Станіславу Стрийському, Сидорівської сільської ради Юрію Ольшанецькому, за сприяння у роботі - голові Львівської ОДА Олегу Синютці, голові комісії Львівської обласної ради по енергетиці Тарасу Федьку, голові Жидачівської РДА Олександрові Пітулі, голові районної ради Ігорю Косу.

Зупинятись інвестори не збираються: ще цього року заплановано пробурити дві розвідувальні свердловини.

«Відкриття та експлуатація газового родовища - добра й знакова річ для Львівщини. Це українські гроші, не вкрадені, не відмиті, не притягнуті, а зароблені людьми, які проінвестували тут, щоб дати роботу людям й розвивати цей край», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«У Верховній Раді прийняли закон про надра України, який фактично обмежує монополію облгазів на постачання газу для кожного з нас, й символічно те, що в цей час наші українські виробники знайшли газ на Жидачівщині. Кожне відкривання такої свердловини – це маленький крок для того, щоб кожен українець платив за газ стільки, скільки він коштує. Відкриття цього об’єкту є символічним, бо цим самим ми боремося з монополістами, які завищують штучно ціну на газ, а з іншого боку, ми маємо молодих людей, які хочуть видобувати наш газ. Дай Боже, щоб частіше відкривались підприємства, які б давали нові робочі місця, давали наснагу до життя», – зазначив народний депутат України Андрій Кіт.

Також із вітальним словом виступив голова Облазницької сільської ради Станіслав Стрийський, який привітав свою громаду з таким успіхом. «Дашава, Загірне, Йосиповичі мають газ, мають надходження до бюджету, села багаті. Сподіваємось, що тепер наші села розвиватимуться не гірше», - зазначив сільський війт.

Церемонію перерізання стрічки виконали Степан Козицький, Олег Синюка та Станіслав Стрийський. Освячення провів парох церкви св. Євстахія о. Петро й подарував на згадку ікону Гошівської Богоматері.

Окупити затрати інвестори планують протягом п'яти років. Паливо продаватимуть виключно промисловим споживачам. Гранична вартість газу - 7 тис. грн за кубометр, що на 2 тис. грн дешевше, ніж російський..

За попередніми оцінками експертів, родовище може містити близько 150 млн. кубометрів газу.

На Жидачівщині це вже друге родовище газу, запущене в експлуатацію. Минулого року видобуток газу розпочали на Тейсарівському родовищі, що на території Вільховецької сільської ради.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин