Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Призваних на строкову службу не відправлятимуть у зону АТО

Триває весняний призов. Указом Президента України №88 від 17 лютого 2015 року відновлено призов до лав Збройних Сил України.

Відповідно до Указу, призиватимуть на військову строкову службу осіб, придатних до військової служби, яким на день відправки у військові частини виповнилось 20 років, та старших, які не досягли 27 років і які не мають права на звільнення чи відстрочку.

Вісімнадцяти- та дев’ятнадцятирічних юнаків викликають на районну призовну комісію лише для надання відстрочки від призову. Тим юнакам, які навчаються (при наявності підтверджуючих документів), надаватиметься відстрочка не на півроку, а на весь термін навчання. Для тих, хто не навчається, відстрочка від проходження строкової служби надаватиметься на півроку, зазначив військовий комісар Жидачівсько-Миколаївського об’єднаного військового комісаріату.

Схоже, що «радянський період» в армії має всі шанси остаточно завершитися. Новобранці, які підпадають під весняний призов 2015 року, приходитимуть у «порожні казарми» військових навчальних центрів чи військових частин, адже Указом Президента передбачається звільнити у квітні-травні 2015 року в запас зі Збройних сил України військовослужбовців, які відслужили встановлені строки строкової військової служби.

Нагадаємо, що в Україні останній призов до армії відбувся восени 2013 року. Військовозобов’язані, які призиватимуться на строкову службу, не відправлятимуться у зону ведення АТО, наголосив військовий комісар.

Серед новацій цьогорічного призову - збільшення тривалості строкової військової служби незалежно від виду Збройних Сил України – до 18 місяців, для осіб з вищою освітою (магістрів) – 12 місяців.

Обставини, які дають право військовозобов’язаним на відстрочку чи звільнення від проходження строкової військової служби, зазначені у ст. 17-18 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу».

Цим законом, як відзначив військовий комісар, зменшено кількість підстав для отримання відстрочки від проходження строкової служби. До прикладу, відстрочка на строкову службу надається громадянам, які доглядають одинокого батька чи матір; у яких на утриманні перебувають двоє чи більше неповнолітніх дітей до досягнення старшим із них повноліття, але за умови офіційного працевлаштування призовника.

Також, відповідно до змін у законодавстві, скасовано відстрочку випускникам вищих навчальних закладів, які займають посади наукових працівників в установах Національної академії наук України; випускникам професійно-технічних навчальних закладів (за умови їх роботи за фахом або в установах комунальної форми власності надається відстрочка на 1 рік від дня закінчення навчального закладу); зареєстрованим кандидатам у народні депутати до дня опублікування результатів виборів.

Також не звільняються від проходження строкової служби особи, які були засуджені до арешту чи виправних робіт.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин