У районі створять робочу групу з питань децентралізації

Спільну робочу групу на рівні облдержадміністрації та облради для напрацювання пропозицій та проведення заходів щодо децентралізації планують вже наступного тижня створити в області. Аналогічні робочі групи мають бути і у районах.

Про це йшлося під час розширеної наради з обговорення питань децентралізації влади з мерами міст, сільськими та селищними головами Львівщини, яка відбулася 5 березня за участю голови Львівської ОДА Олега Синютки та голови обласної ради Петра Колодія.

Участь у нараді взяли голова районної ради Ігор Кос та голова РДА Олександр Пітула, голови багатьох місцевих рад Жидачівського району.

За словами голови ЛОДА, в області треба узагальнити усі пропозиції і від Львівської облради та відправити їх у Верховну Раду. А народні депутати від Львівщини, як представники львівського лобі, мають сформулювати відповідні зміни до законодавства.

Перші кроки у цьому напрямку вже робляться. Як доповів Олег Демків, департамент фінансів Львівської ОДА надіслав Кабінету Міністрів України, Міністерству фінансів, бюджетному комітету Верховної Ради, народним депутатам від Львівщини та Українській асоціації обласних та районних рад пропозиції щодо проекту Закону України „Про внесення змін до Бюджетного кодексу України” (щодо бюджетної децентралізації).

У документі, зокрема, йдеться про те, що обласною державною адміністрацією проведено попередні розрахунки обсягу місцевих бюджетів на 2015 рік з урахуванням змінених підходів до формування дохідної та видаткової частин місцевих бюджетів, визначення засад трансфертної політики та організації міжбюджетних відносин, передбачених у проекті Закону України „Про внесення змін до Бюджетного кодексу України” (щодо бюджетної децентралізації).

Присутній на нараді голова Бережницької сільської ради Гнат Кухта, теж висловився перед присутніми з приводу децентралізації:

- Знаєте, коли люди хочуть щось зробити, вони спочатку складають план, а вже потім шукають можливості для його втілення. З того, про що говорилося на нараді, я так нічого і не зрозумів. Думаю, що й інші голови теж не зрозуміли. Стільки часу нам товчуть про децентралізацію, а вони, на мою думку, там і самі не знають, як її проводити, бо інакше б розповіли нам на місцях, за яким принципом будуть об’єднуватися сільські громади, як будуть прийматися рішення про центри у цих громадах. А поки що це нагадує партійні збори у колгоспі, де всі «за» радянську владу – тільки не у нашому селі…

Андрій Данилець.

Надрукувати