Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Діалог влади та волонтерських організацій

Представники громадських організацій, волонтери, які займаються забезпеченням добровольчих батальйонів, військових ЗСУ, зустрілись із керівництвом району. Ініціаторами зустрічі виступили голова Жидачівської РДА Олександр Пітула та голова районної ради Ігор Кос.

У районі працює кілька волонтерських груп, які проводять серйозну роботу з підтримки військовослужбовців, що проходять службу в зоні ведення АТО. Особливо відчутною для української армії ця підтримка була на початку 2014 року: анексія Криму, дестабілізація ситуації у Луганській та Донецькій областях, що врешті призвело до затяжного конфлікту, який продовжує поглиблювати Російська Федерація. Тоді для більшої частини українського суспільства відкрились масштаби зловживань у Збройних силах України. На початках бракувало найелементарніших речей – білизни, військової форми, взуття, не кажучи вже про засоби захисту. Завдяки волонтерам, небайдужим людям вдалося налагодити постачання, й мобілізовані приїжджали до військових частин уже забезпечені найголовнішим: одягом, взуттям, бронежилетами, касками.

Активно ця робота проводилась і на Жидачівщині. Волонтери зуміли організувати роботу так, що майже не залишилось людей, байдужих до чужої біди. Долучалися прості люди, підприємці, організації, громади, духовенство, школи, велика підтримка надходила від діаспори.

Допомагали й роблять це донині. Впродовж року, день у день ведеться кропітка робота, щоб наші військові, які там, на передовій, ризикуючи життям та здоров’ям, відчували підтримку, знали, що за їхніми спинами цілий легіон, що їм є кого захищати. Робота деяких волонтерських груп уже вийшла далеко за межі лише постачання військових, вони ведуть активну просвітницьку роботу серед населення, а головне - шкільної молоді.

Голова РДА Олександр Пітула зазначив, що основною метою ініціювання зустрічі стала потреба почути безпосередньо від волонтерів пропозиції, запитання, що стосуються дієвої допомоги волонтерам від керівництва РДА, районної ради, органів місцевого самоврядування, підприємницьких структур району. Голова районної ради Ігор Кос розповів, які заходи розробленіо в районній раді щодо підтримки військових, зокрема йдеться про виділення до 5 тис. грн з районного бюджету на лікування поранених. У госпіталі зараз перебуває четверо наших військових. Також І. Кос повідомив, що вже у найближчі дні керівництвом РДА та районної ради буде організовано зустріч із підприємцями району.

Волонтери з охотою розповіли про свою роботу, про набутий досвід, потреби, які є на сьогодні. Так, Назар Татумир, який напередодні повернувся із чергової поїздки в зону АТО, назвав перелік важливих сьогодні речей - взуття, медикаменти, набори інструментів для ремонту техніки. «Є що возити і куди возити, проте часто виникає проблема з транспортом та пальним, яке дорожчає з кожним днем», - додав волонтер Іван Гивель. Представник волонтерської групи м. Ходорова, лікар-стоматолог Юрій Юревич, відповідаючи на пропозицію голови РДА створити єдиний координаційний центр у районі, зазначив, що волонтерський рух переживає стадію еволюції, що волонтерство - це, насамперед, добровільна ініціатива й будь-які спроби адмініструвати його зовні можуть дати зворотній ефект. Волонтерка Ольга Єфремова, яка за професією логопед, розповіла про організацію відправки нашим військовим продуктів харчування, про досвід співпраці з волонтерськими групами Східної України, зокрема з Краматорська. Додала, що в Ходорові добре налагоджена виготовлення сухих борщових наборів, проте для більш оперативної роботи бракує промислової сушки, тому звернулась до представників влади якимось чином посприяти у вирішенні цієї проблеми.

Своїм досвідом поділилась і волонтер Наталія Кухарська, яка опікується бійцями батальйонів «Правого сектора» та «Айдару», всі проблеми вирішують самостійно. Єдине, що полегшило б роботу, - це забезпечення дизпаливом, додала п. Наталя.

Представник всеукраїнської волонтерської мережі «Допоможи фронту» та районної ГО «Народний легіон» Володимир Гаврон розповів про кілька напрямків діяльності, яку вони проводять. Найперше – це забезпечення українських військових не лише одягом і елементами захисту, а й спецзасобами такими як тепловізор, прилади нічного бачення, оптика для снайперських рушниць. «Ми не купляли хіба що зброї», - жартує Володимир. Зараз вони укомплектовують 30 аптечок за зразком НАТО, щоправда, шукають дешевші аналоги медичних засобів та препаратів.

Ще один серйозний напрямок роботи – медичні та військово-тактичні вишколи, просвітницька діяльність серед шкільної молоді, підтримка сімей військовослужбовців, бійців, які перебувають на лікуванні.

У ході діалогу волонтери звернули увагу на те, що в межах району влада доволі мляво організовує роботу, що стосується цивільного захисту населення. Громадські активісти Тарас Матвіїв та Мирон Дубик висловили зауваження до роботи влади у цьому напрямку, зокрема щодо облаштування об’єктів укриття, проведення тренування і навчання на підприємствах, в установах та закладах освіти по евакуації та дій під час надзвичайних ситуацій, відновлення у школах практичних занять із допризовної підготовки та основ безпеки життєдіяльності. Волонтери сподіваються на дієву співпрацю в цих питаннях із сектором з питань цивільного захисту РДА, військовим комісаріатом. Також волонтер Іван Гивель порадив більше уваги приділяти соціалізації військових, які повертаються із зони ведення АТО.

Обидві сторони висловили сподівання, що такі зустрічі сприятимуть більш дієвій співпраці.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин