Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Без дозволу сільських рад – до земель за межами громад зась

19 лютого район відвідала заступник голови ОДА Ірина Гримак.

На зустрічі заступника голови ОДА з господарським активом району керівники відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Тетяна Трембецька, управління агропромислового розвитку Галина Кіячик та начальник фінансового управління Вікторія Вонсович доповіли про основні показники виконання бюджету та програми соціально-економічного і культурного розвитку району за минулий рік.

 

З інформації у представника області виникли питання до податкової про невиконання дохідної частини бюджету, до прокуратури про наявність заборгованості по заробітній платі, до центру зайнятості щодо залучення безробітних до громадських робіт. Не оминула увагою і райавтодор, дорікнувши не тільки станом доріг, а й тим, які вони забруднені. Ірина Ярославівна наголосила на ефективному використанні коштів природоохоронного фонду. Оскільки вони є перехідними, то невчасне освоєння веде до їх знецінення. Поцікавилася у керівника відділу Держземагентства станом грошової оцінки земель у нашому районі, середньою ставкою орендної плати, наявністю земельних ділянок на продаж та ціною 1 м кв. Не залишила поза увагою питання соціального захисту дітей. Всі зауваження зразу ж виливалися у відповідні доручення. Щодо ремонту доріг, то тим, хто передбачив на це кошти, гарантувала реверсні субвенції.

 

Оскільки у зустрічі брали участь і сільські голови, то про свої зауваження й пропозиції щодо розвитку громад поінформував сільський голова с. Бережниці Гнат Кухта. Гнат Гнатович вже не вперше озвучує проблемні питання про податки, які зараховуються до сільських бюджетів, про неможливість використовувати гравій з річок для потреб громади, розпоряджатися землями за межами населених пунктів. Це тільки ті проблеми, які найболючіші, від яких залежить розвиток територій.

Заступник голови ОДА повідомила про позитивні зрушення у їх вирішенні. А саме, щоб легалізувати процес забезпечення потреб районів гравієм, ОДА розроблено положення про правила забору піщано-гравійної суміші для потреб громад. Крім цього, відповідно до доручення голови Львівської ОДА від 10 лютого 2015 року №13/0/6-15 та наказу Державного агентства земельних ресурсів України «Про введення і дію рішень колегії Держземагентства України від 14.10.2014 року» запроваджено обов’язкову процедуру направлення на розгляд до місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів для отримання погодження). Підготовлено також пропозиції про внесення змін до Бюджетного кодексу.

На зустрічі виступили голова райдержадміністрації Олександр Пітула та голова районної ради Ігор Кос. Новопризначений голова РДА коротко зупинився на пріоритетах у подальшій своїй роботі на цій посаді. (Детальніше у наступному номері).

Голова райради Ігор Кос зазначив, що через політико-економічний стан у державі у нашому районі існує загроза для аграріїв у плані ведення успішного сільськогосподарського бізнесу, а у нас це серйозна напрям господарської діяльності, надходження податків, складова доходів бюджетів різних рівнів, а на місцях це ще й соціальні пакети послуг.

У підсумку заступник голови ОДА Ірина Гримак пообіцяла всіляку підтримку у роботі задля успішного розвитку району.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"