Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Стан розгляду звернень прокуратурою району у 2014 році

Впродовж минулого року в прокуратуру Жидачівського району надійшло 343 письмових звернення громадян, тоді як протягом 2013 року – 275, тобто на 68 звернень більше. З них прийнято до провадження та вирішено 204 звернення (2013 рік - 166), що на 38 більше.

Аналізуючи статистичні дані, встановлено, що як і в позаминулому році, так і 2014 найбільша кількість звернень надійшла з питань нагляду за додержанням і застосуванням законів та про конституційні права і свободи громадян, з питань досудового розслідування.

Крім того, як свідчать заяви, жителів району у 2014 році турбували питання додержання законів у сфері охорони та використання земель, соціального захисту. Надходили заяви і з приводу невиплати заробітної плати, представництва інтересів громадян та держави в суді, порушення законодавства про охорону прав дітей, з питань додержання законодавства при виконанні судових рішень.

Якщо аналізувати структуру надісланих звернень, то найбільше їх надійшло від мешканців міст Жидачева та Ходорова, тобто найбільш густонаселених пунктів району, у яких розвинута соціальна сфера та більше суб’єктів господарської діяльності.

Основними причинами збільшення кількості звернень громадян до органів прокуратури можна вважати неналежний, на думку заявників, стан розгляду їх заяв та скарг місцевими радами, а також керівниками контролюючих органів, підприємств, установ і організацій району. Разом з тим, у ході розгляду прокуратурою району таких звернень порушення вимог чинного законодавства в більшості випадків не підтверджуються.

Поряд з цим є певні прорахунки з боку органів місцевого самоврядування, контролю, підприємств, установ та організацій району. Зокрема протягом 2014 року прокуратурою Жидачівського району в порядку ст. 29 Закону України «Про звернення громадян» проведено 5 перевірок, За їх наслідками виявлено численні порушення вимог чинного законодавства, на усунення яких внесено 5 подань, За результатами їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб, у т.ч. одну особу органу контролю.

Також прокуратурою Жидачівського району внесено одне подання, за наслідками розгляду якого притягнуто одну посадову особу до дисциплінарної відповідальності, внесено одну заяву в порядку наказного провадження про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з виплати зарплати працівнику в сумі 2400 грн, яка судом задоволена. Працівнику підприємства виплачено вказану заборгованість. Крім того, прокуратурою району скасовано чотири постанови про закриття кримінального провадження.

Наталія Томашевська, прокурор.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"