Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Ігор КОС: «Я б назвав рік, що минає, роком Небесної Сотні та роком Героїв війни на Донбасі»

Щороку наприкінці грудня ми спілкуємося з головою районної ради. Традиційні запитання: яким був рік що минає, що очікувати від року наступного і побажання мешканцям району. Про це у передноворічному інтерв’ю з Ігорем Косом.

2014-й був, напевне, одним з найважчих, найтрагічніших років в історії України, тим більше в новітній історії. Ми знали, що тодішня влада злодійська, не європейська, цинічна, усвідомлювали, що тільки масові виступи людей можуть щось змінити в державі, але ніколи не могли подумати, що банда Януковича заради збереження влади, особистого збагачення готова розпочати війну з власним народом, готова у крові втопити мирні протести людей.

Люди вистояли й побороли злочинну владу. І зростала надія, зявлялась упевненість, міцніла віра, що ми зможемо стати іншими, збудувати іншу державу, обрати іншу владу. Та у наші мирні плани втрутився північний сусід – кадебістська Росія. Спочатку через підтримку сепаратистських організацій та бандитських угрупувань, пізніше через надання їм фінансової та військової допомоги, а потім і шляхом прямої військової агресії. І знову численні людські жертви героїв, що захищали свою рідну землю, і мирних жителів які просто народилися й жили на Донбасі.

Ще недавно здавалося, що на території України не може бути війни, адже сусіди – слов’яни, з одного боку, з іншого - держави НАТО, від яких не іде ніякої загрози, що на території нашої держави немає причин для військових дій, широкомасштабного конфлікту. Та ми не засвоїли уроків історії, адже Росія по своїй суті завжди була загарбником і геополітику будувала на агресії, брехні та шантажуванні інших. Але й це ми пройдемо і, переконаний, зробимо правильні висновки та дії щодо свого майбутнього.

2014-й був і роком дострокових виборів президентських, парламентських, а отже і роком великих сподівань та очікувань.

Народ дав великий мандат довіри і президенту, і новому складу Верховної Ради – тепер за новообраною владою діло: конкретні кроки, дії та проведення реформ, потім поліпшення економічного стану з метою підвищення рівня життя кожного українця. Але це мають бути саме дії, кроки, а не слова і обіцянки. І вже сьогодні, а не завтра, ні післязавтра, ні через рік. Тільки тоді люди підтримають політиків, коли будуть бачити щоденні конкретні результати їх роботи, розуміти мотивацію і логіку дій влади, напрямки, шляхи, цілі у кожній галузі і в цілому по державі.

Але поки що ми від наших керівників, політичних лідерів чуємо багато слів, озвучених планів, декларацій, намірів, де значно рідше бачимо конкретні результати роботи, доведені до логічного кінця, справи, реалізовані прийняті рішення.

Дуже хочеться, щоб нарешті були названі і покарані винні у смерті Героїв Небесної Сотні, покарані всі, хто причетний до винесення незаконних рішень стосовно євромайданівців, хто просто грабував державу, хто обікрав свій народ на мільйони, сотні мільйонів, а дехто й на мільярди. Хочеться, щоб запрацювало антикорупційне бюро і у владі не було корупціонерів й нечесних, непрофесійних людей. Нова влада мусить усвідомити, що більше не можна просто говорити, а то й просто дурити народ, бо люди в значній мірі стали іншими, і нова влада мусить зрозуміти, що зараз настав час служити державі та народу, настав час чесних і рівноправних стосунків між чиновником та людиною, сьогодні час і ситуація вимагають нової якості чиновника і влади загалом.

Отож 2014-й був роком наших надій і сподівань, з одного боку, а з другого - став роком страшних подій і роком великих жертв та втрат, роком трагедій, адже смерть кожної людини чи то на Майдані, чи в зоні АТО стала величезною трагедією рідних і близьких, громади, українського народу, бо відійшли у вічність найкращі герої – патріоти. І тому цей рік я б назвав роком Небесної Сотні та роком Героїв АТО, а правильніше - Героїв війни на Донбасі.

Що очікую чи, напевно, чого хочу? У першу чергу, щоб вдалося вирішити проблему війни на Сході без втрат для інтересів України, щоб там не гинули люди, наші громадяни. Очікую практичних кроків у започаткуванні реальних реформ у різних сферах. Хотів би реальних реформ як у місцевому самоврядуванні - з розширеними, необхідними для повноцінного життя і розвитку територій повноваженнями, достатнім фінансовим ресурсом, у тому числі для належного утримання бюджетних установ, ремонту доріг тощо.

Хочеться, щоб було створено сприятливий інвестиційний клімат, умови для ведення бізнесу, створення нових робочих місць, підвищення рівня життя.

Якщо говорити про місцевий рівень, то однією з головних проблем, яка потребує вирішення, є проблема ЖЦПК, а точніше - ліквідація заборгованої заробітної плати працівникам й відновлення господарсько-виробничої діяльності підприємства.

Є ще й ряд інших гострих проблем, які вимагають вирішення. Це незадовільний стан доріг, незавершене будівництво школи у смт. Гніздичеві, проведення заходів енергозбереження бюджетних установ та капітальних робіт по деяких з них. Але це все вимагає серйозного фінансування, а таких коштів у місцевих бюджетах немає.

А загалом думаю, що 2015 рік буде одним з найпроблемніших, у першу чергу для бюджетних установ і, очевидно, на жаль, для людей.

Але якщо влада буде публічною, професійною, робитиме кроки в інтересах людини і України, працювати на благо народу, то ми разом зможемо пройти цей період, зміцнюючи державу, будуючи і консолідуючи громадянське суспільство.

Шановні жителі Жидачівського району!

Хочу побажати в першу чергу спокою і злагоди на нашій благодатній Українській землі, щоб ми прожили 2015 рік без втрат. Хочу побажати, щоб збулися всі очікувані сподівання, щоб віра і оптимізм ніколи не покидали.

Нехай прийдешнє Різдво Христове принесе в домівки любов, порозуміння, добро, родинне тепло і достаток.

Хай кожна людина відчує себе потрібною і щасливою. З Новим роком і Різдвом Христовим!


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин