Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Через з’ясування відносин між двома комерційними структурами не має страждати громада міста

Реакція міської влади на «незрозуміле» відключення райцентру від електропостачання, що мало місце 24 грудня, не забарилася. 25 грудня відбулася позачергова сесія Жидачівської міської ради з цього приводу.

24 грудня жителі Жидачева, об’єкти соціальної та комунальної сфери опинилися у загрозливій ситуації через майже п’ятигодинне відключення міста від електропостачання. Як з’ясувалося згодом, таким чином «Львівобленерго» намагалося змусити злісного боржника - ПАТ «ЖЦПК» сплатити борги. Спершу пробували домовитись, а коли не вийшло, вдалися до радикальніших мір. Заручниками такого вияснення стосунків стали жителі міста, районна центральна лікарня, освітні установи, комунальне господарство, зокрема міський водоканал. Жидачівці без попереднього повідомлення залишились без світла та води.

 

Напередодні «Львівобленерго» через Жидачівський РЕМ листом, а також у телефонному режимі попередило РДА про відключення електроенергії у Жидачеві з 12 до 14 години 24 грудня. Ситуацію одразу взяли на контроль на усіх рівнях місцевої влади.

 

Для міста такі попередження від енергетиків уже енні за ліком, зазначив заступник голови міста Ярослав Гаврильчук, і в свою чергу місто надсилало свої листи в Жидачівський РЕМ «Львівобленерго» з попередженням про неприпустимість відключення електроенергії на соціально важливих об’єктах інфраструктури міста, таких як водоканал, очисні споруди.

Як зазначив начальник Жидачівського РЕМ Ігор Чорний, зі свого боку вони робили все можливе, щоб мінімізувати незручності для жителів не лише Жидачева, а й Ходорова, і досі не проводили значних відключень електроенергії, так як це відбувається по інших населених пунктах району. Ситуацію для Жидачева ускладнив целюлозно-паперовий комбінат, керівництво якого не погашає значної заборгованості за надану електроенергію. Хоча підприємство й не працює, але в режимі консервації все одно споживає значний обсяг електроенергії, додав І. Чорний.

Та після того, як 24 грудня світло, а заразом і вода не з’явилися й о 15 годині, ситуацію взялися врегульовувати. Того ж дня на рівні Жидачівської РДА за фактом відключення міста від електро- та водопостачання було скликане екстрене засідання районної комісії з ТЕБ та НС. За словами в. о. голови Жидачівської РДА В. Татарина, про загрозливу ситуацію щодо інфраструктури Жидачева було повідомлено як керівництво Львівської ОДА, так і «Львівобленерго». Ще 23 грудня представники «Львівобленерго» та Жидачівського РЕМ запевняли, що є домовленість з керівництвом підприємства про можливість здійснити відключення об’єктів комбінату від енергопостачання й що місто від цього не постраждає. Проте, як виявилось, домовленості не було дотримано і електрики не змогли потрапити на територію целюлозно-паперового комбінату, й тоді ними було прийнято рішення переключити місто напряму в районну електромережу. Як наслідок, місто близько п’яти годин жило без електроенергії, води, з перебоями працював і мобільний зв’язок. Проте, запевнив І. Чорний, водоканал ніхто не відключав від електроенергії.

Отримавши попередження від енергетиків та представників влади про двогодинне відключення електроенергії, було прийнято заходи безпеки на комунальному підприємстві, пояснював свою позицію керівник жидачівського водоканалу Ігор Ковалець. За його словами, дізнавшись, що напруга на об’єктах водоканалу присутня, він звернувся у РЕМ за дозволом на підключення до електромережі, але дозволу від диспетчера не отримав. Тому вода в домівках жидачівців з’явилася лише тоді, коли відновилося електропостачання міста.

На додатковому джерелі енергії працювали лише кілька відділень Жидачівської ЦРЛ: реанімаційне, операційна, пологове відділення, частина терапевтичного. Проте ресурсу дизельного генератора надовго б не вистачило, тому в разі таких тривалих відключень електроенергії під загрозою опинилися б життя як мінімум трьох важкохворих пацієнтів.

Про ситуацію із неузгодженими відключеннями електроенергії на підприємствах району, про ситуацію із енергопостачанням, що склалася загалом по Україні, та до чого готуватися владі Жидачева, висловився і присутній на сесії міської ради депутат Львівської обласної ради Михайло Титикало. Ситуація критична, й з приходом морозів вона ще більш загостриться, наголосив депутат, тому владі міста потрібно готуватись до нових відключень електроенергії і шукати шляхи, як позбутися енергетичної залежності від непрацюючого комбінату.

«Не винні мешканці міста та керівники підприємств, що не погодились між собою два господарюючі суб’єкти», - наголосив міський голова Володимир Левко. Така ситуація щодо невиплати боргів комбінатом перед енергетиками виникає не вперше. Тому незрозуміло, чому не було належної реакції у липні-серпні, коли підприємство працювало, а проблема виникла під кінець року, зазначив В. Левко. Тим більше, що 10 грудня задіяна процедура банкрутства комбінату й вводиться мораторій на погашення всіх боргів. Про це добре знали й у «Львівобленерго», додав міський голова.

Також він зазначив, що цю ситуацію можна було врегулювати, не вдаючись до методів шантажу, й наголосив, що «ми не можемо й далі спостерігати, як будь-хто на будь-якому рівні шкодить громаді».

Міський голова звернувся до СБУ, прокуратури з проханням відреагувати на ситуацію, що мала місце 24 грудня.

Крім цього, міська рада готова надати правову допомогу жителям міста, які зазнали матеріальних збитків внаслідок несанкціонованих відключень електроенергії. Міський голова видав розпорядження про створення комісії щодо проведення службового розслідування ситуації про припинення водопостачання.

За результатами позачергового засідання сесії депутати прийняли рішення, щоб визнати дії енергопостачальної організації, що мали місце 24 грудня, неправомірними і звернутися до ПАТ «Львівобленерго», аби працівники, які допустили таку ситуацію, були покарані. Крім того, депутати вирішили звернутися до прокуратури, щоб вона надала правову оцінку діям відповідних осіб, та доручили виконкому міської ради вжити заходів із забезпечення енергетичної незалежності міста та об’єктів інфраструктури від потужностей ПАТ «ЖЦПК», розробити та погодити графік подальших планових відключень.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин