Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Що втрачає людина, працюючи нелегально?

Невід’ємне право кожного громадянина України, визначене Конституцією, - заробітна плата. Від її розміру залежить розмір податку з доходів фізичних осіб - одного з основних джерел наповнення місцевих бюджетів.

На жаль, такі негативні явища як використання праці незареєстрованих найманих працівників, виплата заробітної плати в «конвертах» або в розмірі, нижче законодавчо встановленого мінімуму, не втрачають своєї актуальності. Від «тіньових» розрахунків втрачає бюджет, а через необізнаність і низький рівень свідомості надто дорогою ціною платять за це й самі наймані працівники. Що ж втрачає людина, працюючи нелегально або отримуючи заробітну плату в «конвертах»? Насамперед вона позбавлена соціальної захищеності в разі тимчасової непрацездатності – не оплачуються лікарняні листки, не проводяться виплати допомоги жінкам під час вагітності та пологів. Також не здійснюються страхові виплати в разі настання нещасного випадку на виробництві. Втративши роботу, людина не отримує в повному обсязі допомоги по безробіттю, є беззахисною перед роботодавцем у випадку конфлікту чи травматизму. Крім того, такому працівнику не нараховується трудовий стаж, із його заробітної плати не відраховуються пенсійні внески, що в майбутньому негативно позначиться на розмірі трудової пенсії. Йому складно буде отримати банківську позику, придбати товари в кредит тощо.

«Тіньовим» працівникам, які звернуться після втрати роботи до центру зайнятості, допомога по безробіттю виплачуватиметься без врахування страхового стажу, тобто в мінімальному розмірі. В окремих випадках, коли людина після перебування на обліку в центрі зайнятості працювала без оформлення трудової угоди, допомога по безробіттю взагалі може і не призначатись. Іншими словами, людина, працюючи нелегально, більше втрачає, аніж отримує, не кажучи про моральні аспекти, знущання з боку роботодавця, примушення виконувати роботу, що принижує людську гідність. Найманий працівник повинен зрозуміти: правильно укладений і зареєстрований трудовий договір захищає його права у багатьох сферах – трудових, страхових, цивільних.

О. Лишега, начальник відділу Жидачівського РЦЗ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"