Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Знати, щоб вижити

Чи вмієте ви правильно робити перев’язку рани, відрізняти артеріальну чи венозну кровотечу? Чи знаєте ви, що можете тимчасово замінити людині серце й легені?

Про це ми досі особливо не задумувались. Але сьогоднішні реалії життя, коли в країні фактично йде затяжна війна, показують, що бодай елементарні навики з надання першої невідкладної медичної допомоги можуть врятувати не одне життя.

23 жовтня у райцентрі для вчителів з охорони здоров’я провели ознайомлювальний захід з основ надання першої невідкладної допомоги у екстремальних умовах. Захід у рамках «Проведення спеціалізованих медично-волонтерських навчань на засадах державно-громадського партнерства» організовано та проведено РДА спільно з Жидачівською ЦРЛ.

Із вступною частиною перед присутніми виступили заступник голови РДА Микола Лаврись, головний лікар Федір Довбняк.

Учасники переглянули три фільми з циклу програм «Знати, щоб вижити», відзняті громадськими активістами м. Черкас. У цих програмах інструктор із надання невідкладної медичної допомоги в польових умовах демонструє правила надання невідкладної допомоги потерпілим бійцям при тих чи інших видах поранення. Інструктор показував кілька способів бинтування ран, навчав, як зупинити різні види кровотеч, як вивести людину з клінічної смерті, роблячи непрямий масаж серця, та інше. Більшість із цих навичок є не зайвими й у нашому повсякденному житті, адже кожен може потрапити в ситуацію, коли від зорієнтованих і правильних дій залежатиме здоров’я та життя іншої людини.

Вагомі доповнення до прослуханого й побаченого додали завідувач хірургічним відділенням Жидачівської ЦРЛ Володимир Лагошняк та завідувач реанімаційно-анестезіологічним відділення Олексій Стецишин.

Попри спартанські умови Олексій Стецишин просто у фойє клубу «Папірник» для охочих продемонстрував на практиці, як проводити непрямий масаж серця. Як зауважила заступник головного лікаря з медичної частини Людмила Яремцьо, сьогодні не той формат і не ті умови для проведення практичних занять, але якщо будуть бажаючі, то персонал лікарні охоче проведе цикл теоретичних та практичних занять.

Окрім цього, наказом головного лікаря Жидачівської ЦРЛ щодо проведення спеціалізованих медично-волонтерських занять передбачено проведення цілого циклу навчання для працівників різних сфер: освітян, працівників культури, водіїв, звичайних громадян (від 2 до 6 годин занять) та спеціалізованих 12-годинних курсів для медичного персоналу.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин