Із дня влади

На Дні влади закликали бути уважними до тих, хто живе поруч, і каву та чай на роботі пити після 11 години. А питання про те, хто і кому роздає землі за межами населених пунктів, вирішили розглянути на найближчій зустрічі.

На дні влади під головуванням голови РДА М. Кузишина та в.о його заступника В.Татарина на розгляд керівників органів місцевого самоврядування було винесено чотири питання. Та розпочали роботу з питання, не включеного до порядку денного - розгляду ситуації, яка склалася в країні з енергопостачанням. Начальник Жидачівського РЕМ Ігор Чорний закликав сільських голів провести роз’яснювальну роботу серед населення. І чи не вперше керівник такого рівня просив не прикрашати ситуацію, а розказати людям, що насправді нас чекає. А чекає нас планове відключення електроенергії у пік навантаження, тобто зранку і ввечері. Єдиний вихід - почати обмежувати споживання енергії. І починати повинен кожен із себе. Як зазначив керівник РЕМу, навіть така незначна справа як попити каву чи чай на роботі після 11 години також дасть свій результат. Якщо доведеться вдатися до крайнощів, то графіки відключення будуть оприлюднені у ЗМІ.

Як завжди, питання «Про стан пасажирських перевезень» (доповідачі Олена Касараба - головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства, розвитку інфраструктури, дорожнього господарства, паливно-енергетичного комплексу та капітального будівництва РДА і Лідія Регусевич - керівник управління соціального захисту населення РДА) викликало масу запитань як до керівництва району, так і до перевізників. Із 118 населених пунктів 18 залишаються не забезпечені транспортним сполучення, тож говорити було про що. Крім цього, проблеми на вже існуючих маршрутах порушували сільські голови сіл Лівчиць, Вибранівки, Соколівки, Бережниці, Чертіжа. Говорили і про культуру обслуговування, і про санітарний та технічний стан машин, а сільський голова с. Володимирців В. Ємець зробив зауваження автоперевізникам, які відмовляються перевозити безкоштовно учасників АТО та тих, хто їде за повісткою у військкомат. Виявляється, є навіть і такі водії.

Не менше активно обговорювалось питання «Про стан автомобільних доріг на території району». Хоч що його обговорювати – потрібно ремонтувати. А на це «немає коштів» - відзвітували представники філії «Жидачіврайавтодор» та Стрийського дорожньо-експлуатаційної дільниці. Сільський голова с. Соколівки Софія Ткач,, щоб хоч якось зарадити ситуації, запропонувала скооперувати кошти радам, через які проходить дорога Ходорів-Ходорківці і знаходиться у вкрай критичному стані, щоб разом хоч трохи її полатати, не кажучи вже поремонтувати. Голова РДА М.Кузишин підтримав пропозицію і пообіцяв сприяти у її вирішенні.

Про матеріально-технічне забезпечення виборчих дільниць під час підготовки і проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року доповів начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату РДА Ярослав Ягніщак.

Із станом виконання у Жидачівському районі національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року доповідала керівник служби у справах дітей РДА Надія Гавдик. Вона закликала сільських голів кожному на своїй території бути уважними до умов проживання дітей, особливо у неблагополучних родинах. Адже навіть у нас в районі є випадки, коли діти не мають що їсти, живуть у будинках із вікнами, забитими дошками, й сплять на підлозі. І деколи саме від сільського голови залежить доля цих дітей. Також нагадала про заборону дітям до 16 років без супроводу батьків перебувати у розважальних закладах після 22 години. За такі порушення відповідатимуть не тільки батьки, а й керівники закладів. У районі вже притягнуто до відповідальності двох керівників народних домів. Штраф за таке порушення становить від 340 до 850 грн.

Крім цього, сільські голови порушили питання розподілу земель за межами населених пунктів. Їх просто ставлять перед фактом кому і скільки віддали, незважаючи на те, що землі вже використовуються сумлінними орендарями, які сплачують податки. Та це питання, запевнив голова РДА, розглядатиметься на черговому засіданні.

Ольга Баран.

Надрукувати