Передплата друкованого видання на 2022 рік
Індекс видання: 30496
Часопис "НОВИЙ ЧАС"
Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання
Мінімальний строк передплати: 1 міс.
ПередплатитиЧасопис "НОВИЙ ЧАС"
Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання
Мінімальний строк передплати: 1 міс.
ПередплатитиУ вересні 1986 р. у зв'язку з ростом меліорованих площ, збільшенням обсягів ремонтно-експлуатаційних робіт на меліоративних системах у Жидачівському районі було створене управління осушних систем, яке в 2004 році перейменовано на Жидачівське управління водного господарства.
Проблему меліорації заболочених і перезволожених земель західних областей України науковці досліджували ще в другій половині XVIII ст. Із середини XIX ст. для осушування перезволожених земель у Галичині почали застосовувати гончарний дренаж. Одним з перших об'єктів, осушених гончарним дренажем, була ділянка поблизу Журавна. Осушення проведено в 1852році під керівництвом інженера Жебровського.
У 60-х роках минулого століття меліоратори почали будівництво великих осушних систем з відкритою мережею каналів.
До 1990 р. у західних областях України було осушено 2,2 млн. га заболочених та перезволожених земель, зокрема в Жидачівському районі осушено 22,4 тис. гектарів.
У Жидачівському районі площа гончарного дренажу становить 21,1 тис. га. Це різні за величиною ділянки - від декількох десятків до декількох тисяч гектарів.
Якщо казати про сьогоднішній день, то практично припинено роботи з хімічної меліорації грунтів, різко скорочено обсяги внесення органічних і мінеральних добрив, практично не виконується вапнування грунтів. Характерною ознакою землеробства у Жидачівському районі є зменшення посівних площ і формування на орних землях (у тому числі і меліорованих) забур'янених перелогів. З кожним роком їх кількість збільшується . В окремих сільських радах вони займають до 40% площ.
На державному рівні в свій час не були вирішені правові та фінансові аспекти утримання внутрігосподарських систем, переданих у комунальну власність. У господарствах району послаблена увага до меліорованих земель взагалі. Догляд за внутрігосподарською мережею з вини деяких землевласників і землекористувачів відсутній.
Для забезпечення експлуатаційної надійності осушних систем Жидачівське управління водного господарства спрямовує свою діяльність на експлуатацію меліоративних систем і несе відповідальність за стан організації експлуатаційно-ремонтних робіт, раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів.
О. Жилко, провідний інженер-гідротехнік.
На осушених землях у районі створено 26 сільськогосподарських підприємств, які обробляють 8,6 тис. га землі. У власність і користування громадянам надано 12126 паїв загальною площею 16,7 тис. га, іншим організаціям, установам, закладам – 2 (0,1 тис. га), землі запасу 3,6 тис. га. Осушені сільськогосподарські угіддя в районі складають 40,1% кількості всіх угідь.
81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1
Тел./факс: 032-393-14-01,
Відділ реклами: 093-240-40-56
E-mail: info@newtime.lviv.ua
Головний редактор: Андрій Данилець
Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків
Завідувач відділу: Оксана Франків
Відповідальний секретар: Іван Кофлик
Оглядач: Марія Татчин