З початку року зареєструвати новонароджену дитину та оформити соціальну допомогу на неї можна й в управлінні соціального захисту

З лютого 2014 року для реєстрації народженої дитини батькам не потрібно окремо звертатись у підрозділи міграційної служби, як було до цього. Реєстрація проводиться органом соціального захисту, в якому оформляється соціальна допомога. Про це повідомили у Жидачівському районному секторі Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області.

Спрощення процедури реєстрації місця проживання дитини передбачено Наказом МВС України від 21 січня 2014 року №43. Відповідно цього, органи соціального захисту надають підрозділам міграційної служби дані про місце проживання дитини. Ці дані батьки чи законні представники дитини зазначають у заяві про призначення допомоги при народженні дитини.

Тож для реєстрації новонародженого слід надати працівникам органів соціального захисту свідоцтво про народження дитини та паспорт одного з батьків із відповідним штампом про реєстрацію, де вказана адреса, за якою буде проживати дитина.

Якщо батьки дитини зареєстровані за різними адресами, то в заяві необхідно окремо зазначити, що місце проживання дитини погоджено кожним із батьків.

Процедура реєстрації унеможливлює й надання неправдивих даних. Якщо у міграційній службі під час перевірки встановлять, що місце проживання одного з батьків не зареєстровано або в реєстрації місця проживання дитини відмовлено, про це негайно повідомлять орган соціального захисту.

Надрукувати