Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Літнє оздоровлення. До Криму на відпочинок ще обов’язково поїдемо

Літо почалося. Перед багатьма постає дилема: куди ж цьогоріч поїхати відпочити. Можна, звісно, скористатися пропозиціями турагентств й влаштувати собі закордонний вояж. Проте не гірше можна оздоровитися та набратися свіжих сил і в санаторіях України. Тож ми поцікавилися у директора Жидачівської районної дирекції Фонду соціального страхування Любов Пономаренко, який відпочинок пропонує застрахованим особам їхня дирекція.

- Щороку районна дирекція Фонду соцстраху пропонує путівки для працівників підприємств, організацій, установ. Які путівки пропонуєте застрахованим особам цьогоріч і чи є путівки до кримських здравниць?

- Ви маєте рацію, щороку Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності виділяє кошти на закупівлю санаторно-курортних путівок для оздоровлення застрахованих осіб і членів їх сімей. Для цього проводяться тендерні процедури, визначаються переможці, і путівки надходять до Фонду. Жидачівська районна дирекція ЛОВ ВД Фонду на 2014 рік отримала 155 путівок на загальну суму 1126880,00 грн (при плані 194 путівки на суму 1381926,00 грн). Кожен регіон отримує більше путівок місцевих курортів, певна частка – це курортні заклади України відповідного профілю лікування. Наші місцеві санаторії – Шкло, Моршин, Трускавець, Любінь Великий, Немирів, де отримувачі путівок мають можливість пройти медичне обстеження, прийняти курс санаторно-курортного оздоровлення, з профілями опори і руху, нервової системи, травлення, урології, серцево-судинної системи.

Застраховані особи отримують путівки на курорти України: Одеса, Скадовськ, Очаків, Бердянськ – ці санаторії розташовані на березі Чорного і Азовського морів з різноманітним профільним лікуванням - нервової системи, дихання, опори і руху, в тому числі для дорослого з дитиною.

Такі санаторії як «Сонячне Закарпаття», «Шаян», «Верховина», «Сонячний», «Поляна» приймають на оздоровлення працюючих з проблемами органів травлення. А санаторій «Карпати» (Закарпаття) оздоровлює нервову, серцево-судинну системи, органи опори і руху. «Миргородкурорт» - це санаторії «Березовий Гай», «Хорол», «Миргород» - лікують органи травлення, обміну речовин та ендокринної системи, гінекологічні проблеми.

Всім відомі курорти Хмельницького представництва ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» з профільним лікуванням органів опори та руху, нервової системи – це санаторії «Хмільник», «Авангард», «Поділля». Курорт Черче надає послуги санаторно-курортного лікування органів опори і руху.

Прикро, але путівки в санаторії Криму з різними профілями захворювань (дихання, серцево-судинні, опори і руху, шкіри, нервової системи) у першому кварталі 2014 р. було повернуто (12 путівок на суму 88830,00 грн). Анексія Криму Росією позбавила нас можливості оздоровлюватись в чудових кримських санаторіях, таких як «Ясна Поляна», «Україна», «Карпати», «Саки», «Євпаторія» і багато інших. Але я впевнена, що зовсім скоро морськими перлинами Кримського півострова ми обов’язково скористаємося.

- Нагадайте нашим читачам вимоги Фонду щодо отримання путівок.

- Порядок отримання путівок не змінився: заявка від страхувальника, довіреність на отримання від дирекції путівки. Комісія із соціального страхування підприємств, установ, організацій приймає рішення про виділення застрахованій особі санаторно-курортної путівки (підставою для цього є заздалегідь видана медична довідка форми 070/0, в якій вказано профіль захворювання). Працівник використовує путівку на час відпустки. Термін перебування у санаторії 21 день. Часткова оплата при повній вартості путівки 6510.00 грн становить 1302.00 грн. Путівка матері і дитини при повній вартості 11802,00 грн, часткова оплата 10% - 1180,20 грн. З досвіду своєї роботи в реалізації путівок зауважу, що іноді людей важко переконати, що потрібно хоч іноді дозволяти собі думати про власне здоров’я та користуватися путівками соцстраху. Але той, хто вже хоч раз скористався путівкою, обов’язково замовляє знову. Застрахована особа, до речі, має право при наявності путівок оздоровлюватись щороку.

- Ви займаєтесь і дитячим оздоровленням? Які путівки і куди пропонуєте для дітей в розпал літа?

- Уже третій рік поспіль Фонд соціального страхування виділяє кошти на придбання дитячих путівок за повну вартість з терміном перебування 21 день. Ціна дитячої путівки в середньому становить 2835,00 грн, батьки оплачують 10% вартості – 283,50 грн. Приємно зазначити, що оздоровчі табори розміщені у Львівській області. Діти шкільного віку застрахованих осіб направляються в такі табори, як: «Ровесник» (м. Червоноград), «Світанок» (м. Трускавець), «Веселка» (Дрогобицький район), «Дружба» (Свірж Перемишлянського району), «Зірниця» (с. Лисовичі Стрийського району), «Динамо», «Політехнік-2» (смт.Славськ Сколівського району). Таких путівок Жидачівська дирекція отримала на літній оздоровчий сезон 76 на суму 218259,00 грн, відповідно до кошторису, передбаченого на ці цілі.

- Відомо, що Об’єднання профспілок Львівщини щороку організовує відпочинок дітей через галузеві профспілки з використанням коштів соцстраху. Як це виглядає цього року?

- Відповідно до Регіональної програми оздоровлення та відпочинку дітей спілчан влітку 2014 року та з метою реалізації прав працюючих у задоволенні потреб щодо оздоровлення та відпочинку їх дітей Об’єднанням профспілок Львівщини спільно з Львівським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відібрано шляхом тендерних процедур 10 оздоровчих таборів для відпочинку дітей.

Табори частково фінансуються за рахунок коштів соцстраху з розрахунку 43,00 грн на день. Термін перебування - 21 день. Зокрема це табори на березі Чорного моря, оздоровчі бази Львівського аграрного університету, Лісотехнічного та університету «Львівська політехніка», зокрема: ОСТ «Маяк» (с. Коблево Миколаївського району), «Лісотехнік» (с. Рибаківка Миколаївського району), «Політехнік-3» (с. Коблево), а також «Скадовськ» (м. Скадовськ Херсонської обл.), «Прибережний» (смт. Лазурне Херсонської обл..), оздоровчі дитячі табори в Івано-Франківській, Закарпатській, Рівненській та Львівських областях. Повний перелік дитячих оздоровчих закладів наданий організаціям галузевими профспілками, а також інформацію з цього питання можна отримати у Жидачівській районній виконавчій дирекції. Просимо звертатися до дирекції (4-й поверх адмінбудинку, кабінети 410, 412). Телефон для довідок: 31-795.

Довідково: вартість путівок в середньому 2900,00 грн, термін перебування 21 день, в тому числі оплата за рахунок коштів соцстраху становить 903,00 грн, батьківська доплата - 2000,00 грн.. Профспілкові організації при наявності профспілкових внесків мають можливість здешевлювати такі путівки. Тому батьків, які виявили бажання оздоровити дітей шкільного віку в таборах України через Об’єднання профспілок Львівщини, просимо звертатися до голів профспілкових комітетів, голів (уповноважених) комісій із соціального страхування і в районну дирекцію, які допоможуть провести процедуру отримання путівок.

Бажаємо хорошого літнього відпочинку, та мужності і витримки нашій державі у боротьбі за єдність України.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин