Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Вибори Президента. Як проголосувала Жидачівщина

25 травня українці на позачергових виборах у єдиному пориві в першому турі обрали нового Президента України. Обрали після того, як законно обраний президент В. Янукович самовільно полишив довірений йому пост. Єдиним легітимним органом в Україні залишалася Верховна Рада з хиткою коаліцією, до якої то приєднувалися та відходили депутати, що вийшли з Партії регіонів.

Призначені дострокові вибори Президента України всіляко намагалися зірвати проросійські сили як усередині країни, так і через зовнішній вплив Російської Федерації. Вперше вибори не відбулися в Автономній Республіці Крим, яку, порушивши всі міжнародні договори, анексувала таж «дружня» Російська Федерація. Через загрозу терактів та захоплення виборчих дільниць 25 травня у Донецькій, Луганській областях працювало лише кілька виборчих дільниць. Так зване керівництво самопроголошених республік в Донецькій та Луганській областях всіляко перешкоджало вільному волевиявленню жителів цих територій.

Попри це вибори в Україні міжнародними спостерігачами та європейськими країнами визнані як демократичні та легітимні. Країни Заходу висловили свою повагу до волевиявлення українського народу. Про свою повагу до вибору українців заявив і президент Російської Федерації В. Путін, але легітимним президентом по-старому вважає В. Януковича.

Хоч країну лихоманить вже не один місяць: сотні українців оплакують та ховають своїх рідних – учасників Євромайдану, мирних жителів – заручників самопроголошених республік, військовослужбовців – вірних присязі українському народові, вибори продемонстрували, що, попри намагання розділити країну навпіл, Україна – єдина, унітарна держава. Вдруге за історію відновлення незалежності українці продемонстрували таку високу громадянську позицію і відповідальність. Явка в загальному по Україні становила понад 60%.

Загальна кількість виборців, які взяли участь у голосуванні по Україні, – 18019456. За попередніми даними, у першому турі серед 21 кандидата на посаду Президента впевнено переміг Петро Порошенко, його результат – 54,7% (9856975 голосів). На другому місці Юлія Тимошенко – 12,81%, далі Олег Ляшко – 8,32%, А. Гриценко – 5,48%, С. Тігіпко – 5,23%, М. Добкін – 3,03%, В. Рабінович – 2,25%, О. Богомолець – 1,91%, П. Симоненко – 1,51%, О. Тягнибок – 1,16%, Д. Ярош – недотягнув навіть до одного відсотка (у нього – 0,7%).

Як бачимо, ідея вибрати Президента в першому турі й отримати надію на врегулювання ситуації на Сході України спонукала більшість українців визначитися довкола кандидатури хоча й олігарха, але найбільш поміркованої й авторитетної фігури політикуму.

Додам, що Петро Олексійович лідирує в усіх регіонах України. У тому числі за Порошенка проголосували на переважній більшості закордонних виборчих дільницях, лише на двох з них переміг Анатолій Гриценко.

Що ж до Львівщини та Жидачівщини, то результати не надто різняться від всеукраїнських. У територіальному виборчому окрузі №128, до якого належить і Жидачівський район, теж лідирують Петро Порошенко, Юлія Тимошенко та несподівано Олег Ляшко. Далі розташувалися Анатолій Гриценко, Ольга Богомолець, Олег Тягнибок, Дмитро Ярош та Сергій Тігіпко.

На всіх 120 дільницях Жидачівщини беззаперечну перемогу отримав Петро Порошенко з результатом 31762 голоси, а от його опонент Юлія Тимошенко виявилась не такою популярною. Найбільший її результат на одній із дільниць Гніздичева – 223 голоси. Далі рейтинг ЮВТ не піднімався вище цієї позначки. Не допомогли шановній Юлії Володимирівні й надіслані пенсіонерам України іменні сльозливі листи. Загалом по дільницях вона зібрала 6170 голосів.

На другому місці завжди радикальний та з вилами Олег Ляшко, який не лише обіцяв покінчити з терористами, а й почати будувати нову державу з корови. На його передвиборчий образ спокусилося 3206 виборців Жидачівщини, таким чином віддавши йому третю сходинку симпатії.

Недотягнув до Ляшка колишній міністр оборони, людина, яка обіцяла безпеку для кожного українця. Анатолій Гриценко, попри, як заявляють експерти, найдорожчу передвиборчу кампанію отримав на Жидачівщині четвертий результат – 2544 голоси. Найбільшу підтримку йому забезпечили виборці на дільницях Жидачева, Ходорова, Гніздичева, Рогізна, Бережниці, Заболотівців, Журавна, Монастирця, Лискова. Найбільший його результат – 108 голосів на одній із дільниць Журавна.

За Гриценком розташувалася Ольга Богомолець, яка висувалась представниками Євромайдану й обіцяла бути не політиком, а державотворцем та перетворити «державу-бандита» на «державу-менеджера». Їй на Жидачівщині повірили всього 719 виборців (найбільшу підтримку забезпечили виборці на одній з дільниць Ходорова – 36 голосів).

Очевидно, ідея про об’єднання України навколо єдиного кандидата та активна радикальна риторика й дії опонентів О. Ляшка і Д. Яроша вплинули на рейтинг Олега Тягнибока. На Жидачівщині за нього віддали свої симпатії 632 виборці. Найбільшу підтримку цей кандидат відчув на одній з дільниць м. Ходорова, де за нього проголосувало 23 виборці.

Одразу за Тягнибоком розташувався ще один висуванець майданівців – Дмитро Ярош. Його радикалізм настільки налякав «братній» народ, що ще до оголошення перших попередніх результатів прокремлівські ЗМІ проголосили Яроша президентом України. Хоча насправді представники радикальних сил на цих виборах набрали дуже низький відсоток. Не отримав підтримки представник «Правого сектора» Дмитро Ярош і на Жидачівщині. Тут за нього проголосувало всього 219 виборців. Найкращий рейтинг Ярош отримав на окремих дільницях у Жидачеві та Гніздичеві – по 11 голосів.

Не полишає своїх позицій і колишній представник Партії регіонів Сергій Тігіпко. Передвиборча риторика колишнього регіонала на Жидачівщині отримала підтримку серед 172 виборців. «Найпалкіше» його підтримали у Жидачеві та Журавні - там на окремих дільницях він отримав по 9 голосів.

Попри події жорстокого, кривавого розгону кланом Януковича мітингувальників Євромайдану прямий висуванець Партії регіонів на Жидачівщині все ж отримав свої виборчі дивіденди. За Михайла Добкіна проголосувало 28 виборців. Найбільший його рейтинг – 7 голосів. А прихильники знайшлися у Жидачеві, Ходорові, Старих Стрілищах, Сугрові, Вільхівцях, Загірочку, Гніздичеві, Рогізні, Руді, Млиниськах, Смогові, Любші, Зарічному та Лискові.

Також є свої прихильники й у найбільшого комуніста України Петра Симоненка. За нього на Жидачівщині проголосував 61 виборець (найбільше у Жидачеві – 4 голоси). Далі в комунізм вірять поодинокі виборці в Дем’янці-Лісній, Дем’янці-Наддністрянській, Межиріччі, Жирові, Ходорові, Пчанах, Волиці-Гніздичівській, Іванівцях, Гніздичеві, Загурщині, Демидові, Бортниках, Жирівському, Любші, Мазурівці, Журавні, Володимирцях, Подорожному, Буянові, Чертіжі.

Якимось чудом і на непоганий рейтинг заслужив на Жидачівщині й В. Рабінович. За нього проголосувало 80 виборців, найбільше на одній з дільниць Жидачева – 9 голосів.

Тож, як бачимо, в усіх кандидатів на Президента України в нашому районі вистачило прихильників. Поодинокі, але є виборці й в Гриненка, який, мабуть, через співзвучність прізвищ, «відібрав» кілька голосів у Гриценка. Мали свій електорат і Клименко, Коновалюк, Кузьмін, Куйбіда, Маломуж, Саранов, Цушко, Шкіряк.

Але перемогло все ж бажання жити по-новому. Сподіваюсь, новий Президент продемонструє всій Україні як це.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин