Платники податків Жидачівщини поповнили Зведений бюджет на 28 млн. грн

Однією із основних функцій органів доходів і зборів є забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів. За січень-квітень 2014 року до Зведеного бюджету по Жидачівському районі надійшло 28457,8 тис. грн., з них до державного бюджету мобілізовано 9131,1 тис. грн. та місцевих бюджетів усіх рівнів 19326,7 тис. грн.

 

Основну питому вагу в доходах державного бюджету складає податок на додану вартість - 5575,3 тис. грн. або 61 відсоток та податок на прибуток - 2686,4 тис. грн. або 29,4 відсотки.

 

Головним джерелом наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб. За 4 місяці цього року надійшло 12724,2 тис. грн. І тут важливим резервом для збільшення надходжень є подолання виплати заробітної плати нижче мінімального рівня та зарплати «в конвертах». Ціна виплат мінімальної заробітної плати та зарплати «у конверті» чимала – бюджет щорічно втрачає значні кошти несплачених податкових коштів. Виплата зарплати нижче законодавчо встановленого розміру чи в “конвертах” сприяє відтоку податкових надходжень до бюджетів та значно зменшує можливість отримання громадянами належних соціальних виплат і гарантій. Зарплата "в конверті" позбавляє людей соціальних гарантій: люди похилого віку позбавляються пенсій, хворі - лікарняних, безробітні - фінансової допомоги; без фінансування не можна залишати інфраструктуру, дитячі садки і школи. Кожен роботодавець повинен пам’ятати, що працівник, який отримує заробітну плату неофіційно, повністю беззахисний. Тому важливим є легальне оформлення трудових відносин шляхом укладення трудового договору, а також виплати заробітної плати відповідно до чинного законодавства.

Другою складовою наповнення місцевого бюджету є плата за землю: надходження з початку року склали 3409,1 тис. грн., з них від юридичних осіб - 3130,3 тис. грн. та 278,7 тис. грн. від фізичних осіб.

«Єдинщики» району поповнили місцевий бюджет за 4 місяці поточного року на 2063,4 тис.грн., зокрема 1793,8 тис.грн. надійшло від фізичних осіб-підприємців та 269,6 тис.грн. від юридичних осіб. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження єдиного податку збільшились на 289,6 тис. грн.

Надрукувати