Передплата друкованого видання на 2021 рік
Індекс видання: 30496
Часопис "НОВИЙ ЧАС"
Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання
Мінімальний строк передплати: 1 міс.
ПередплатитиЧасопис "НОВИЙ ЧАС"
Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання
Мінімальний строк передплати: 1 міс.
ПередплатитиВ Україні рак картоплі вперше зареєстровано в 1935 році на присадибних ділянках м. Славута. Ця хвороба є однією з найнебезпечніших карантинних об’єктів, що обумовлює втрату до 50% врожаю. При ураженні картоплі раком утворюються нарости на бульбах, столонах, кореневій шийці, а при значному розвитку захворювання – на стеблі, листках і навіть квітках. За зовнішнім виглядом нарости нагадують цвітну капусту. Нарости, які формуються у ґрунті, – білого кольору, на надземних частинах рослин – зелені. Ракові нарости розвиваються на бульбах і в сховищах, якщо врожай вирощено на зараженій ділянці. Коли збудник потрапляє на поле, гриб швидко накопичується в ґрунті і через два-три роки вражає більшість рослин картоплі. Бульби стають непридатними до вживання.
Особливо шкідливим рак картоплі є в індивідуальних господарствах при беззмінній культурі картоплі і вирощуванні сприятливих сортів, що спричиняє повну втрату врожаю.
Рак розповсюджується з ураженими бульбами. Знаряддя обробітку ґрунту і тара також можуть стати причиною появи нового осередку. Якщо заражену картоплю згодовувати худобі в сирому вигляді, він зберігає свою життєздатність і з гноєм знову потрапляє в грунт.
Заходи захисту:
– систематичне обстеження посівів, особливо в насінницьких господарствах;
– не завозити садивних бульб з країн і господарств, де виявлено рак картоплі;
– вирощувати ракостійкі сорти;
– обмеження і знищення осередків методом викопування, збирання бульб, бадилля з проростками, їх кип’ятіння або обробка 15% водним розчином формаліну й закопуванням маси на ураженій ділянці на глибину не менше 1 м;
– з метою локалізації зареєстрованих осередків інфекції забороняється вивозити бульби з господарств, де виявлено хворобу:
– знезараження ґрунту хімічним способом – внесення в ґрунт карбаміду (100г/м кв.) або рідкого (безводний) аміаку – 1 т/га.
І. Околовський, головний спеціаліст – державний фітосанітарний інспектор.
81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1
Тел./факс: 032-393-14-01,
Відділ реклами: 093-240-40-56
E-mail: info@newtime.lviv.ua
Головний редактор: Андрій Данилець
Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків
Завідувач відділу: Оксана Франків
Відповідальний секретар: Іван Кофлик
Оглядач: Марія Татчин