Зміни в податковому законодавстві

У зв’язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України від 27 березня 2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено ряд змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України.

Зокрема, з 1 квітня 2014 року прийнята ставка податку на додану вартість 7 відсотків по операціях з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також з постачання виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України", які раніше були звільнені від оподаткування.

Листом Міндоходів від 04.04.2014 р. № 7860/7/99-99-19-04-02-17 "Про податок на додану вартість" визначено, що з 1 квітня 2014 року лікарські засоби та вироби медичного призначення постачаються з нарахуванням ставки податку на додану вартість у розмірі 7 відсотків.

Придбані до 01.04.2014 лікарські засоби та вироби медичного призначення реалізуються із застосуванням ставки 7 %, незалежно від того, що їх придбання здійснювалося в умовах дії пільгового режиму оподаткування.

При цьому, згідно з підпунктом 194.1.1 пункту 194.1 статті 194 розділу V Кодексу податок визначається у розмірі 7 % бази оподаткування та додається до ціни лікарського засобу чи виробу медичного призначення.

Вищезазначеним Законом внесено ряд змін до розмірів ставок, зокрема ставок акцизного податку на спирт етиловий, алкогольні напої, пиво, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив та інші; збору за першу реєстрацію транспортного засобу; збору екологічного податку; плати за користування надрами; земельного податку та орендної плати; збору за користування радіочастотним ресурсом; збору за спеціальне використання води.

Жидачівське відділення Миколаївської ОДПІ.

Надрукувати