Звернення прокурора Жидачівського району

Шановні мешканці Жидачівщини!

Останнім часом на території району мають місце порушення Конституції та законів України з боку місцевих органів влади. Неправомірні їхні рішення оскаржуються прокуратурою та скасовуються у судовому порядку.

Ухвалюючи рішення про створення таких утворень як «Народна рада» та «Народна самооборона», депутати місцевих рад явно перевищують свої повноваження.

Основним завданням на сьогодні для українського суспільства, правоохоронних органів та органів прокуратури є стабілізація суспільно-політичної ситуації в нашій державі. Задля миру і спокою у державі та знайдення компромісу народні депутати України прийняли Закон України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань». Наголошую, що цей Закон є гуманним вирішенням конфлікту інтересів в українському суспільстві, адже має на меті звільнити від покарання та переслідування осіб, які брали участь у масових акціях протесту. Відтак виконання вказаного Закону дасть можливість повернути нашу державу у правове русло.

Даний нормативний акт має на меті звільнити від переслідування та покарання осіб, які з 27 грудня 2013 року по 2 лютого 2014 року вчинили злочини та адміністративні правопорушення, пов’язані з акціями протесту. Крім того, підлягають закриттю і відповідні кримінальні провадження, в яких особам ще не повідомлено про підозру.

Звертаю Вашу увагу, що Закон України «Про усунення негативних наслідків і недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» входить в дію лише з наступного дня, після того, як на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України буде розміщено повідомлення Генерального прокурора України про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності таких дій:

По-перше, повинні бути звільненими всі зайняті приміщення органів державної влади та місцевого самоврядування, щоб працівники цих установ без перешкод проходили на робочі місця. Тобто зазначені об’єкти мають належно функціонувати.

По-друге: учасники масових акцій протесту в Києві повинні розблокувати транспортні комунікації на вулиці Грушевського, інші вулиці як у Києві, так і в інших населених пунктах України, крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту.

Наголошую, якщо вказані дії не будуть виконані до 17 лютого та відповідна інформація не з’явиться на офіційному сайті Генеральної прокуратури України, Закон втратить чинність.

Я, як прокурор району, звертаюсь до всіх - громадян, працівників правоохоронних органів, суддів, органів влади та місцевого самоврядування з розумінням й відповідальністю поставитись до виконання вимог Закону, заради збереження блага народу та спокою в країні. Відповідальність за виконання цього Закону має бути спільною, а органи прокуратури докладатимуть максимум зусиль, аби, дотримуючись вимог законодавства, прискорити процес повернення держави у правове поле.

Олександр Бойко,

прокурор Жидачівського району старший радник юстиції.

Надрукувати